РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгій Ю. Ю. 
Вплив вітамінно-мінеральних комплексів на молочну продуктивність та гематологічні показники корів / Ю. Ю. Довгій, В. Ю. Сеніченко, Д. В. Фещенко, І. В. Чала // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 85-91. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Застосування кормових добавок природного та штучного походження в раціоні великої рогатої худоби - це поширений та ефективний спосіб підвищити продуктивність тварин і зміцнити їхнє здоров'я. На особливу увагу заслуговує можливість збагачення раціонів дійних корів вітамінно-мінеральними препаратами, доступними для більшості вітчизняних власників. Мета наукової роботи - дослідження впливу комплексу вітамінів, макро- та мікроелементів на молочну продуктивність, морфологічні та біохімічні показники крові корів. Новизною досліджень є поєднання вітамінного препарату "Солвімін Селен" з комплексом мінеральних елементів, що забезпечує активізацію основних метаболічних шляхів у лактуючих корів. За принципом аналогів було створено контрольну та дослідну групи корів. У п'яти тварин з кожної групи на 1, 30 та 90 добу експерименту відбирали кров для лабораторних досліджень. Корови контрольної групи утримувались на типовому раціоні. Тваринам дослідної групи до раціону щоденно додавали мінеральні солі (міді сульфат, цинку сульфат, кобальту хлорид, калію йодид) та препарат "Солвімін Селен" у кількості 6 г на голову упродовж 7 діб. На 90-ту добу від початку експерименту спостерігали збільшення молочної продуктивності на 18,1 % та покращення морфологічних показників крові корів (кількості еритроцитів, лейкоцитів, сегментоядерних нейтрофілів), що свідчило про стимуляцію гемопоезу та факторів неспецифічного імунітету. Зміна біохімічних показників крові корів, особливо на 90-ту добу після застосування вітамінно-мінеральних добавок, свідчила про покращення регуляції білкової, ліпідної та вуглеводної ланок обміну речовин. Зокрема у дослідних тварин відмічали підвищення вмісту загального білку, альбуміну, білірубіну загального, сечовини, каротину загального, холестерину та глюкози. Також застосування вітамінно-мінеральної добавки сприяло стабілізації функції харчотравної системи і профілактувало гіпотонію передшлунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського