РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чепков І. Б. 
Метод визначення балістичного коефіцієнта куль / І. Б. Чепков, А. В. Гурнович, С. В. Лапицький, В. Г. Трофименко, О. Б. Кучинська, А. В. Кучинський // Проблеми міцності. - 2019. - № 5. - С. 43-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто метод, що надає змогу за допомогою універсальних виразів визначити значення балістичного коефіцієнта кулі за стандартом G7 (закон опору повітря польоту кулі з конусною хвостовою частиною і з довгою оживальною головною частиною з урахуванням її початкової швидкості та зниження траєкторії польоту в інтервалі 100 - 200 м). Метод надає змогу визначити балістичний коефіцієнт кулі без використання спеціалізованої вимірювальної лабораторії, тобто за умов необладнаного стрільбища. Єдиним метрологічним обладнанням є переносний прилад для вимірювання початкової швидкості кулі. Залежність балістичного коефіцієнта БК G7 від початкової швидкості кулі формується на основі методу планування експериментів за центральним варіантом плану, що описує область значень точок досліджуваного процесу, так як наявність області неіснуючих значень точок не надаєь змогу застосовувати рівномірний варіант плану. Досліджуваний діапазон початкових швидкостей куль ділиться на три піддіапазони для забезпечення включення до області існуючих значень всіх точок центрального варіанта плану. Зазначений підхід дозволяє на основі визначеного балістичного коефіцієнта розрахувати швидкість кулі на довільній відстані під час випробування броньових перешкод за польових умов без використання громіздкого обладнання. Достовірність опису досліджуваного процесу забезпечується завдяки застосуванню апробованої математичної моделі руху кулі у повітрі як руху твердого тіла на основі системи з чотирьох диференціальних рівнянь першого порядку. Адекватність виразів емпіричного опису залежності балістичного коефіцієнта від початкової швидкості кулі та зниження траєкторії її польоту в інтервалі 100 - 200 м перевіряється шляхом знаходження середньоквадратичних відхилень значень, одержаних на основі математичної моделі руху кулі у повітрі і за допомогою багаточлена, та їх порівняння з величиною точності визначення балістичного коефіцієнта (не більше 10<^>-3).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського