РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718176<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Savchuk O. V. 
Haemostasis modulation by calix[4]arene methylenebisphosphonic acid C-145 and its sulfur-containing analogue = Дія калікс[4]арен-метиленбісфосфонової кислоти C-145 та її сірковмісного аналога на гемостаз / O. V. Savchuk, V. O. Chernyshenko, S. O. Cherenok, O. M. Silenko, A. O. Negelia, L. O. Kasatkina, L. V. Pirogova, V. A. Didkivskyi, O. I. Yusova, V. I. Kalchenko, L. V. Garmanchuk, T. V. Grinenko, E. Lugovskoy // The Ukr. Biochem. J.. - 2018. - 90, № 6. - С. 21-30. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

C-145 (октанатрієву сіль калікс[4]арен-тетра-метиленбісфосфонової кислоти) було раніше обрано як специфічний антикоагулянтний агент, який пригнічує полімеризацію фібрину, не маючи відчутного впливу на інші параметри системи зсідання крові. Оскільки C-145S (октанатрієва сіль калікс[тіа-4]арен-тетра-метиленбісфосфонової кислоти) має більшу гідрофобну чашу, можна очікувати його більшу антиполімеризаційну активність у порівнянні із C-145. Мета роботи - здійснити порівняння дії обох органічних сполук на полімеризацію фібрину, фібриноліз, агрегацію тромбоцитів та проліферацію ендотеліоцитів. Полімеризацію фібринового згустку в плазмі крові за дії АЧТЧ-реагенту та гідроліз фібринового згустку за дії тканинного активатора плазміногену за присутності C-145 та C-145S вивчали за допомогою турбідиметричного аналізу. Ефект C-145 та C-145S на активацію Glu-плазміногену стрептокіназою визначали за допомогою хромогенного субстрату S2251, а агрегацію тромбоцитів - за допомогою агрегатометрії. Стимульований викид Ca<^>2+ з ендоплазматичного ретикулума та цитоплазми вивчали за допомогою спектрофлуориметрії із застосуванням специфічних флуоресцентних зондів Mag-Fluo-4 та FURA-2. Як C-145, так і C-145S знижувала кінцеву мутність згустку і подовжувала час напівлізису згустку в плазмі крові людини. Однак у модельній системі з полімерним фібрином desAB C-145 виявився ефективнішим інгібітором фібринолізу. C-145S, але не C-145, індукував зміни концентрації Ca<^>2+ у цитоплазмі тромбоцитів у стані спокою, а також вірогідно інгібував (на 30 %) викид Ca<^>2+ з ендоплазматичного ретикулума тромбоцитів, активованих ADP. Як C-145, так і C-145S стимулювали проліферацію ендотеліальних клітин свині (РАЕ). Таким чином, показано, що калікс[4]арен C-145S був ефективнішим інгібітором полімеризації фібрину у порівнянні з C-145, який раніше було обрано для створення антикоагулянтного агента. C-145S також виявляв вираженіший інгібіторний ефект на кальцієвий сигналінг тромбоцитів і стимулюючний ефект на проліферацію ендотеліоцитів. Отже, C-145 виявився перспективнішою молекулярною платформою для створення антитромботичного агента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.23*112.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського