РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718337<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чеберяко О. В. 
Державний борг України як визначальний фактор боргової безпеки держави / О. В. Чеберяко, О. Ю. Гнатюк // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2019. - Вип. 43. - С. 204-212. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Незважаючи на достатньо глибоке теоретичне вивчення питання боргової безпеки держави, слід зауважити, що існує потреба в її подальшому дослідженні з урахуванням специфіки фінансового стану країни та стратегічного курсу України на євроінтеграційний розвиток. Постановка завдання, мети дослідження. Мета роботи - дослідження стану боргової безпеки України за допомогою аналізу динаміки державного боргу та вироблення рекомендацій для підвищення рівня боргової безпеки країни. Визначена мета зумовила необхідність вирішення наступних завдань: розглянути теоретичні основи державного боргу та боргової безпеки держави; проаналізувати динаміку зміни державного боргу України та стану національної боргової безпеки; визначити проблеми управління державним боргом, що спричинили наявний стан боргової безпеки в Україні; запропонувати шляхи оптимізації державного боргу для зміцнення боргової безпеки. Метод або методологія проведення дослідження. При проведенні дослідження використовувалися історичний, аналітико-емпіричний, індуктивно-дедуктивний, порівняльний методи дослідження для реалізації принципу об'єктивності наукового викладу, а також при з'ясуванні боргового стану України використовувалися інструменти економіко-математичного моделювання та графічного представлення результатів дослідження. Викладення основного матеріалу. Розкрито теоретичні основи державного боргу, показано його місце в економічних дослідженнях, проаналізовано його сучасний стан та вплив на боргову безпеку держави. Розкрито особливості й обгрунтовано шляхи зміцнення боргової безпеки України через призму удосконалення механізму управління та обслуговування державного боргу. Галузь застосування результатів. Результати дослідження можна використати в теорії та практиці управління державним боргом. Оцінка боргових індикаторів та їх аналіз буде доцільним джерелом інформації для вироблення шляхів зміцнення боргової безпеки України. Висновки: однією з основних складових фінансової безпеки є боргова безпека. Вагома роль її визначальної складової - державного боргу - обумовлює пріоритетність управління державним боргом та його обслуговування, що є важливою умовою стабільності фінансової системи держави та національної безпеки. Боргова безпека України знаходиться в незадовільному стані, для покращення якого необхідно вдосконалити боргову політику держави та управління боргом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського