РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718406<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пісковий М. Б. 
Особливості розвитку біоти грунту в посівах конопель за технологіями органічного землеробства та її вплив на продуктивність / М. Б. Пісковий, А. В. Пилипченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У будь-якому сільськогосподарському виробництві при зміні виду діяльності чи зміні технологій вирощування постає низка проблем, які призводять до величезних фінансових і екологічних втрат та навіть до припинення виробництва. Група компаній "Арніка", поставивши стратегічне завдання щодо переводу всього сільськогосподарського виробництва за технологіями органічного землеробства, наштовхнулася на певні проблеми, одна з них - стабілізація продуктивності оброблюваних площ через покращення біологічної активності грунту, тобто активізації роботи зообіоти грунту та мікробного ценозу. За умови, що відсутність внесення мінеральних добрив призведе до зниження родючості грунту в органічному землеробстві, шляхами забезпечення конопель макро- й мікроелементами крім органічних добрив та сидеральних культур необхідно виявити елементи технології, які б давали можливість активізувати роботу зообіоти грунту та мікробного ценозу. Порівняно з класичною технологією вирощування конопель органічна система з одного боку позбувається стресових ситуацій (вплив міндобрив та засобів захисту рослин), а з іншого збільшення кількості культивацій покращує повітряний баланс грунту, що сприяє розмноженню та розвитку грунтової біоти. Дослідження, що проводяться у підприємствах групи компаній "Арніка" м. Глобине Полтавської області, започатковані 2015 р. Одержані експериментальні дані дали змогу внести зміни в елементи технології органічного вирощування конопель посівних і таким чином стабілізувати кількісний склад дощових черв'яків, кліщів, ногохвісток та мікробного ценозу. Представлено результати досліджень кількісного, якісного складу та активності функціонування біорізноманітності природних та сільськогосподарських грунтових екосистем при вирощуванні конопель посівних за технологіями органічного землеробства. Дослідження свідчать, що, незважаючи на високу пристосованість грунтової біоти до постійних змін навколишнього середовища, рівновага ценозів грунту порушується внаслідок антропогенного та техногенного впливу. Застосування технологій органічного землеробства надають змогу зообіоті та мікрофлорі грунту уникати стресових навантажень від впливу мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Водночас дослідження зміни продуктивності конопель посівних при переході технологій вирощування від класичної до органічної системи землеробства свідчить, що є свої особливості, які виявили у процесі подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-162.3 + П032.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського