РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718548<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Jubaili Murad 
"Us vs Them" rhetoric of LEAVE newspapers in the build-up to Brexit referendum = Опозиція "ми - вони" в британських пробрекзитівських газетах напередодні референдуму 2016 року / Jubaili Murad // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 26, т. 2. - С. 87-96. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

В інформаційному просторі сучасного західного суспільства мас-медіа виконують провідну функцію у формуванні суспільної думки та державної політики. Дослідження шляхів отримання влади за допомогою використання мовних засобів є метою критичного дискурс-аналізу. Саме цей метод використовується для аналізу текстів британських ЗМІ, які грали ключову роль під час кампанії впливу на виборців, що проводилася прихильниками й опонентами виходу Великобританії зі складу Європейського Союзу в 2016 році і завершилася перемогою тих, хто пропагував так званий Брекзит. Матеріалом дослідження стали 42 статті на підтримку Брекзиту, виданих протягом 2016 року у п'яти найпопулярніших британських газетах. Аналіз газетних текстів виявив, що одним з основних прийомів, до яких вдавалися журналісти, належить прийом створення опозиції "ми - вони". Послідовно представлено суперечки навколо членства Великої Британії у Європейському Союзі як конфлікт інтересів простих британців (носіїв "британськості", національних цінностей та національної ідентичності) з інтересами глобальних та національних еліт. Назви таких статей перетворювалися у слогани з закликом повернути собі контроль над країною (напр., We want our country back), а у текстах таких статей зафіксовано багаторазове вживання особових та присвійних займенників першої особи множини we та our в контексті згадування славетної історії Британії та її визначного внеску в світову науку та культуру. Національна єдність протиставляється спробам домінування жадібного та некомпетентного європейського монстра, бюрократичної машини, яка грає на боці корпорацій та закордонних банків. Мовні одиниці у текстах статей належать до емоційної лексики з негативними конотаціями (dysfunctional club, dictatorial, wasteful, bullying, terrify), завдяки чому у читачів створюється відчуття загрози та безпосередній участі у конфлікті, що найяскравіше проявляється у заклику газети Your country needs you - vote LEAVE today.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш143.21-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського