РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aliyev A. A. 
Nature of the provenance and tectonic setting of oil shale (Middle Eocene) in the Greater Caucasus southeastern plunge = Джерела зносу та тектонічні умови формування горючих сланців (середній еоцен) південно-східного занурення Великого Кавказу / A. A. Aliyev, O. R. Abbasov // Геодинаміка. - 2019. - № 1. - С. 43-59. - Бібліогр.: 58 назв. - англ.

Відповідно до хімічного складу, встановлено протоліти та геотектонічні умови формування горючих сланців середньо-еоценового віку, відібраних із поверхневих виходів і викидів грязьових вулканів південно-східного занурення Великого Кавказу. Отримані дані зіставлені з палеогеодинамічними умовами району дослідження. Хімічний склад сланців встановлено за допомогою мас-спектрометрів "S8 TIGER Series 2 WDXRF" і "Agilent 7700 Series ICP-MS", а у ході визначення віку порід використанр мікроскопи "Loupe Zoom Paralux XTL 745" і "MБC-10" і цифрова камера "OptixCam". Проведено нормалізацію (порівняння з пост-архейськими сланцями Австралії, верхньою континентальною корою і континентальною корою) у зв'язку з особливостями розподілу хімічних елементів, а також із застосуванням різних індексів і діаграм; встановлено джерела материнських магматичних порід і палеотектонічні умови їх формування. Встановлено, що базальт-андезитові утворення принесені з комплексів мафічних і проміжних джерел. Геотектонічні умови формування горючих сланців відповідають активним районам континентальної кори, а також зонам переходу від рифтогену до колізії або геодинамічним умовам первинної колізії. Таким чином, процес осадконакопичення, що відбувався за умов мілководного морського басейну в зв'язку з первинною колізією між внутрішніми плитами, пов'язаний палеоцен-міоценовим басейном (північна гілка Мезотетіса в системі Крим - Великий Кавказ - Копетдаг). Особливу роль у встановленні походження кластичних матеріалів базальт-андезитового складу, відіграє юрський і крейдяний вулканізм, пов'язаний з субдукцією, встановленою на південному схилі Великого Кавказу (Тфанське Вандамське підняття).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.983-23 + Д432.711.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського