РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718633<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchenko A. N. 
Determination of the horizontal strain rates tensor in Western Ukraine = Визначення тензора швидкостей горизонтальних деформацій в регіоні Західної України / A. N. Marchenko, S. S. Perii, O. V. Lompas, Yu. I. Golubinka, D. A. Marchenko, S. Kramarenko, Abdul Wasiu Salawu // Геодинаміка. - 2019. - № 2. - С. 5-17. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Дані GNSS спостережень (CORS) із 37 станцій, розташованих у районі Західної України, оброблено за допомогою модуля Bernese Processing Engine (BPE) Бернського програмного забезпечення GNSS версії 5.2 протягом періоду часу близько 2,5 років. Щоб досягти кращої згоди обрано станції IGS, найближчі до навколишнього району дослідження, з фіксованими координатами ITRF2008 в епоху 2005.0. Східна та північна складові швидкості спостережень GNSS із цих 37 постійних станцій, обчислені за результатами вимірювань GNSS, використано для побудови двовимірної моделі поля горизонтальних деформацій даної місцевості. Проаналізовано два точних рішення для компонентів 2D тензора швидкостей деформацій, отриманих на геосфері на основі розв'язання власних величин - задачі власних векторів, включаючи симетричний тензор швидкості обертання. На основі найбільш простих і корисних формул отримано строге оцінювання точності компонентів 2D тензора швидкостей деформацій на основі правила розповсюдження коваріацій. Обчислено компоненти 2D тензора швидкості деформації, швидкості дилатації та компоненти тензора рівних швидкостей в області. Для описаної області побудовано модель тензора швидкості обертання, що призвело до висновку, що область дослідження слід інтерпретувати як деформовану територію. На основі обчислень з GNSS-моделі даних компонентів горизонтальних деформацій встановлено норми основних значень і швидкості основних осей деформації земної кори. Щоб бути послідовним, основні тектонічні утворення показано як фонову інтенсивність різних компонентів швидкостей, швидкість обертання та тензори швидкості деформації. Топографічні особливості регіону базувались на моделі SRTM-3 (місія з топографії Shuttle) з роздільною здатністю 3<^>2'3<^>2. На перший погляд, найбільші значення отримані в районах, розташованих навколо Українських Карпат. Швидкість дилатації також має подібний розподіл. Тим не менше, оскільки обчислено лише власні числа та власні вектори без оцінки точності, це може призвести до сумнівних висновків щодо інтерпретації результатів і вимагає додаткового вирішення суто математичної задачі. Знайти коваріаційну матрицю тензора деформації на основі заданої коваріаційної матриці компонентів швидкості, отриманих програмним забезпеченням Bernese. Оскільки досліджуваний регіон є дуже складним, то за отриманими результатами потребує подальшого ущільнення перманентних станцій GNSS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського