РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718638<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzmenko E. D. 
Integration of electric prospecting methods for forecasting the subsidence and sinkholes within the salt deposits in the Precarpathian area = Комплексування методів електророзвідки у задачах прогнозування техногенних просідань і провалів на родовищах солі Передкарпаття / E. D. Kuzmenko, V. Yu. Maksymchuk, S. M. Bagriy, O. Ya. Sapuzhak, I. V. Chepurnyi, S. A. Deshchytsya, U. O. Dzoba // Геодинаміка. - 2019. - № 2. - С. 56-67. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження ефективності комплексу методів природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ) і зондувань становленням електромагнітного поля (ЗС) для попередньої оцінки ступеня стабільності гірничих масивів у межах родовищ калійних солей Передкарпаття, а також прогнозування розвитку деформаційних процесів у приповерховому шарі геологічного середовища. Методика. Проведення площівних та профільних спостережень методами ПІЕМПЗ і ЗС на території шахтних полів родовищ калійних солей та побудова моделей геоелектричних розрізів, визначення зон з аномальними значеннями електричної провідності та інтенсивності природного електромагнітного випромінювання. За результатами профільних електрометричних методів (ЗС) і площівних спостережень ПІЕМПЗ на території шахтного поля рудника N 2 Стебницького родовища калійних солей виявлено та оконтурено зони аномальних значень електропровідності та аномалії інтенсивності електромагнітного випромінювання. На підставі комплексної інтерпретації виділено зони підвищеної карстопровальної небезпеки на ділянці автодороги Трускавець - Пісочне. Зроблено висновок про високу інформативність та ефективність комплексу методів ЗС і ПІЕМПЗ для оцінки ступеня карстопровальних процесів у зонах розробки корисних копалин. Наукова новизна. Полягає в експериментально підтвердженій ефективності та високій інформативності комплексного застосування методів ЗС і ПІЕМПЗ для вивчення стану геологічного середовища, охопленого карстопровальними процесами у межах родовищ калійних солей. Практична значущість. Запропонований комплекс геофізичних методів ЗС і ПІЕМПЗ надає можливість з високою достовірністю спрогнозувати зони ймовірних карстових провалів, що надасть можливість здійснити запобіжні заходи для мінімізації наслідків розвитку карстопровальних ситуацій геологічного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.174 + Д443.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського