РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kryvoplias-Volodina L. 
Investigation of ejection process in mechatronic functional modules of packaging machines = Дослідження процесу ежекції в мехатронних функціональних модулях пакувальних машин / L. Kryvoplias-Volodina, O. Gavva, T. Hnativ, K. Rivna // Ukr. Food J.. - 2019. - 8, № 3. - С. 620-633. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета досліджень - визначити вплив геометричних, кінематичних технологічних параметрів на процеси ежекції в мехатронних функціональних модулях пакувальних машин. Досліджувались режими роботи пневмосоплових ежектуючих систем (ПСЕС) із змінним робочим середовищем: стиснене повітря, спиртовмісні розчини, газомодифіковане середовище. Зразки поверхонь для обробки: пакувальні матеріали, штучні хлібопекарські вироби. Поставлені завдання вирішувалися на підставі аналізу й узагальнення літературного матеріалу, проведення експериментів із дослідження ефективності L-подібних ежекторів, а також стендовими дослідженнями процесу створення і розпилювання суміші на продукт обробки. Для проведення експериментів створено стенд для експериментальних досліджень, що надає змогу проводити експерименти за умов близьких до промислових. Топологічним методом виділено типову технологічну схему ФММ ПСЕС, у якій передбачено регулювання величини впливів на ежектор. Вирішення завдань для запропонованої конструкції ПСЕС надало змогу знайти оптимальні робочі технологічні та керувальні режими щодо оброблення пакувальних матеріалів: дозоване розпилювання спиртовмісних речовин на поверхню обробки з магістральним тиском у межах 3 - 5 бар, швидкість струмини на вході в ежектор корегується тиском за сигналом від пропорційного регулятора, робоча зона зрошування діаметром 100 - 150 мм, керувальнй вплив на ввімкнення та вимкнення ежектора за змінним сигналом зворотного зв'язку за тиском на вході в ежектор та у напірній лінії з рідинною струминою 0 - 10 В. Обробка продукту тиском понад 6 бар викликає деструкцію хлібопекарських виробів (ХПВ). Для ХПВ оптимальний тиск на вході в ежектор - 4 бари. Зміна геометрії конфузора та дифузора надає можливість знизити витрати стисненого повітря на 20 %, що для пакувальних машин забезпечує зниження енергетичного навантаження. Цифрові керувальні регулятори і витратомір у системі ежектора зі зворотним зв'язком 0 - 10 В, надають змогу за 0,1 - 0,5 с змінювати продуктивність окремого функціонального мехатронного модуля пакувальної машини. Відхилення повторюваності дози продукції у процесі розпилення на печиво у межах 2,0 %. Отримані дані показали різку зміну характеру розподілу тиску та швидкості всередині ежектуючих систем у разі зміни типу робочого середовища в однофазних пневмосистемах. Тому запропоновано робочі оптимальні режими пневмосоплових систем для оброблення гнучких пакувальних матеріалів і поверхні ХПВ без деструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського