РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718662<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Райківський І. Я. 
Українська соціал-демократія в партійно-політичному житті Галичини другої половини 1930-х рр. / І. Я. Райківський // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2019. - № 4. - С. 122-136. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Висвітлено діяльність Української соціал-демократичної партії (УСДП), заснованої в 1899 р., у другій половині 1930-х рр. Партія намагалася поєднати національну ідею і марксизм, брала активну участь у політичному житті на Західній Україні (до вересня 1939 р.). УСДП боролася парламентськими методами за створення незалежної Української соціалістичної держави, виступала проти українського націоналістичного підпілля, мала взаємини з польськими та єврейськими соціалістами. З 1935 р. УСДП втретє в передвоєнне десятиліття була учасником процесу консолідації легальних українських партій національно-державницького спрямування в Польщі, що періодично виникали під впливом низки внутрішніх і зовнішніх чинників. Напередодні Другої світової війни криза демократичних сил, наростання авторитаризму в різних формах по всій Європі негативно позначилися на суспільних впливах УСДП, як і взагалі соціал-демократії в Другій Речі Посполитій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР-9ГАЛ)2'2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського