РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулик М. П. 
Комбінована парогазотурбінна енергетична установка з магнітогідродинамічною вставкою / М. П. Кулик // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2019. - № 1. - С. 155-162. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Можливий вихід із критичного стану існуючих об'єктів теплової генерації ОЕС України вбачається у їх переоснащенні комбінованими парогазотурбінними енергетичними установками, особливо такими, які працюють на твердому паливі. Тверде паливо - мелене вугілля спалюється за схемою з додаткового циклонного передтопка та послідовно під'єднаній основній топці в атмосфері повітря збагаченого киснем. Атмосферне повітря збагачується киснем за допомогою мембранних розділювачів повітря до концентрації, яка не перевищує 40 % об. Особливістю запропонованої енергетичної установки є наявність магніто-гідродинамічної вставки, яка розташована в додатковій топці та послідовно з'єднана з основною топкою, а додаткова топка виконана із подвійною рубашкою охолодження. На вході додаткової топки змішується нагріте повітря і вугільний пил з утворенням робочого тіла для МГД-генерації. Після проходження зони з сіток і коронуючих електродів заряджені частинки, пролітаючи з великою швидкістю мимо витягувальних сіток, попадають на колектор, де накопичується позитивний заряд. Цей заряд є по суті електрорушійною силою МГД-генератора, більша частина напруги йде на опір навантаження, а менша поступає на коронуючі електроди. Завдяки підвищеному вмісту кисню температура у факелі зростає, наближаючись до значень 2700 - 3000 <^>oC, а через значно меншу кількість азоту, в даній ситуації має місце понижене утворення оксидів азоту. Така реакція є ендотермічною, чим і пояснюється підвищення температури у факелі, а значить і термічний ккд топки. Кількість виробленої електричної енергії зростає за рахунок роботи магнітогідродинамічної вставки, при цьому кількість спаленого кам'яного вугілля не змінюється. Наряду зі зростанням загального ккд також зменшуються викиди утворених оксидів азоту, чим поліпшується екологічна ситуація в зоні розташування енергетичної установки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського