РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Третьяк Е. Э. 
Скрининг субклинического синдрома Кушинга у пациентов с артериальной гипертензией / Е. Э. Третьяк, С. М. Черенько // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 1. - С. 25-32. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Мета дослідження - визначення поширеності субклінічного синдрому Кушинга (СК) серед пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) і діагностичної цінності клініко-лабораторних показників, які використовуються для діагностики субклінічного СК. В групу скринінгу СК було включено 140 осіб з АГ, з них 84 жінки (59,9 %) і 56 чоловіків (40,1 %). Медіана віку пацієнтів становила 48,6 року, тривалість АГ - 8,5 року. Згідно затвердженого алгоритму на 1 етапі скринінгу всім пацієнтам виконано визначення кортизолу на тлі нічної дексаметазонової проби, з пороговим значенням 1,8 мкг/дл. На 2 етапі було виконано аналізи добової екскреції вільного кортизолу і рівня АКТГ вранці. В результаті скринінгу СК серед пацієнтів з АГ субклінічний СК було підтверджено у 8 пацієнтів (5,7 %). Переважаючим варіантом субклінічного СК є двобічні (4 з 8, вузлова гіперплазія) і однобічні (3 з 8, аденоми) утворення надниркових залоз, кортикотропіному гіпофіза виявлено у 1 пацієнта. За порівняння групи пацієнтів з АГ із пацієнтами з АГ на тлі СК достовірних відмінностей у тривалості захворювання, наявності метаболічних ускладнень і рівня добової екскреції кортизолу не виявлено. Найбільш інформативним діагностичним тестом є нічна дексаметазонова проба з пороговим значенням COP (cut-off point) 2,04 мкг/дл. Рівень АКТГ крові є другим за значимістю лабораторним тестом з пороговим значенням COP (cut-off point) 8,5 пг/мл. У половині випадків прихованої гіперкортизолемії, встановленої під час скринінгу пацієнтів з АГ, поряд з автономною секрецією кортизолу було підтверджено первинний гіперальдостеронізм. Для оптимізації діагностики пацієнтів груп ризику потрібна розробка інтегрованої моделі, яка включає анамнестичні, клінічні та лабораторні показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.100.27-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського