РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудар І. О. 
Зв'язок гіперпролактинемії з анемією у хворих на хронічну хворобу нирок 5Д стадії / І. О. Дудар, В. М. Савчук, І. М. Шіфріс, О. М. Лобода, Ю. І. Гончар // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 4. - С. 84-85. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити зв'язок рівнів пролактину з частотою анемії та рівнем серцево-судинних подій у хворих на ХХН 5Д стадії. У проспективне когортне дослідження було включено 55 хворих на ХХН VД стадії з анемією, які одержали лікування гемодіалізом (ГД) у Київському міському науково-практичному центрі нефрології та діалізу, що є клінічною базою ДУ "Інститут нефрології НАМН України". Середній вік пацієнтів становив <$E51,4~symbol С~11,5> року. З загального числа обстежених жінок було 35 (63,6 %) та чоловіків - 20 (36,4 %). Окрім стандартних методів дослідження всім хворим визначався рівень пролактину сироватки крові. Встановлено, що 24 пацієнти (44 %) мали рівні ПЛ <$E11,8~symbol С~5,1> нг/мл, а 31 (56 %) пацієнтів мали рівень ПЛ <$E45,5~symbol С~6,2> нг/мл (тобто підвищений рівень). У групі з підвищеним рівнем ПЛ анемія реєструвалася достовірно частіше, ніж у пацієнтів з нормальним рівнем ПЛ (p << 0,01) за дози еритропоез-стимулювальних препаратів 50 ОД/кг/тиждень. Частота серцево-судинних подій у пацієнтів з підвищеним рівнем ПЛ була достовірно вищою, ніж у пацієнтів з нормальним рівнем ПЛ (p << 0,01). Висновки: визначення рівня пролактину має важливе значення, оскільки цей гормон є предиктором збільшення смертності, в тому числі, серцево-судинної, прогресування атеросклерозу, виникнення гонадальної дисфункції, гінекомастії, прогресування остеопорозу та персистування анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.03-37 + Р410.1 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського