РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисенко В. М. 
Роль метаболічної хірургії у лікуванні цукрового діабету 2 типу: можливості, проблеми та перспективи / В. М. Лисенко, М. Ю. Крестянов, А. Ю. Глаголєва, Д. С. Завертиленко // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 4. - С. 98-99. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Захворюваність і поширеність цукрового діабету (ЦД) в Україні та світі протягом останніх 10 років зберігає стійку тенденцію до збільшення. Кількість дорослих із вказаним станом зросла зі 108 млн у 1980 р. до 422 млн у 2014 р. Прогнозується, що до 2030 року ЦД стане сьомою провідною причиною смерті серед населення світу. Ожиріння є основним незалежним фактором ризику розвитку ЦД 2 типу - більше ніж у 90 % хворих реєстровано надмірну масу тіла або ожиріння різного ступеня. Нормалізація маси тіла та фармакологічна корекція гіперглікемії забезпечують задовільну компенсацію ЦД 2 типу, однак, відсоток часткової або повної тривалої ремісії зазначеного захворювання (більше 7 років) за модифікації способу життя та медикаментозного лікування дуже низький (0,007 - 1,47 %). На сьогодні акумульовано значну доказову базу стосовно ефективності баріатричних хірургічних втручань як у довгостроковій стабілізації глікемії, так і в корекції патологічних змін за метаболічного синдрому в цілому. Мета роботи - аналіз та узагальнення літературних даних щодо можливості досягнення тривалої ремісії ЦД 2 типу у разі застосування баріатричних операцій. Проведено аналіз баз даних Medline, PubMed та Cochrane database. Відсоток ремісії ЦД 2 типу після баріатричних операцій становить від 76,8 до 92 %. Потенційними механізмами, що нормалізують гомеостаз глюкози після вказаних втручань, є зміна кишкового мікробіому через транслокацію мікрофлори за шунтуючих операцій, підвищення продукції жовчних кислот та фактора росту фібробластів 19 (FGF19), нормалізація нейрогуморальної регуляції функції травного тракту (рівні греліну та GLP-1), зниження синтезу тригліцеридів, репрограмування процесу кишкової абсорбції глюкози тощо. Окрім нормалізації рівня глікемії, баріатричні операції сприяють покращанню функції нирок за діабетичної гломерулопатії, зниженню ризику мікро- та макросудинних ускладнень. Субаналіз дослідження STAMPEDE показав, що баріатричні втручання зменшують ступінь пошкодження підшлункової залози, знижують рівні HbA1C, підвищують чутливість тканин до інсуліну та покращують роботу бета-клітин. З 134 пацієнтів, яких спостерігали протягом 5 років, середній показник HbA1C на початку дослідження становив <$E9,2~symbol С~1,5~%>, рівень HbA1C


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського