РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718747<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скумс А. В. 
Мультидисциплінарний підхід в хірургічному лікуванні пухлин надниркових залоз / А. В. Скумс, О. М. Гулько, В. А. Кондратюк, О. М. Симонов // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 4. - С. 106. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета дослідження - поліпшити результати хірургічного лікування пухлин надниркових залоз (НЗ) шляхом впровадження мультидисциплінарного підходу. За період 2015 - 2018 рр. у відділі хірургії поєднаної патології і захворювань заочеревинного простору Національного інституту хірургії та трансплантології ім. А. А. Шалімова було розроблено та застосовано у 30 пацієнтів мультидисциплінарний підхід в лікуванні пухлин НЗ. Він полягав у послідовному виконанні рентген-ендоваскулярної селективної електрокоагуляційної оклюзії (РЕВСЕО) вен і артерій НЗ та адреналектомії через 24 год. Метою РЕВСЕО було зменшення ризику розвитку синдрому інекерованої гемодинамікиі (СНГ) та кровотечі під час операції. Тривалість процедури знаходилась в інтервалі 20 - 30 хв. РЕВСЕО вен НЗ було виконано в 32 випадках. В 20 випадках виконано РЕВСЕО артерій НЗ. У пацієнтів із феохромоцитомою НЗ середній рівень метанефрину в сечі до РЕВСЕО центральної вени надниркової залози (ЦВН) та через 24 год після оклюзії становив <$E1023,3~symbol С~1161,7> мкг/добу та <$E290,9~symbol С~71,8> мкг/добу відповідно (p = 0,005). У 27 пацієнтів виконано лапароскопічну адреналектомію (ЛА), в одному випадку виконано конверсію на відкриту операцію через виразний злуковий процес в черевній порожнині. Відкриту адреналектомію виконано у трьох пацієнтів. Такі ранні післяопераційні ускладнення, як кровотеча, СНГ, інфікування ран не було спостережено. Середній обсяг інтра- і післяопераційної крововтрати за ЛА становив <$E47,78~symbol С~15,7> мл, час операції - від 60 до 150 хв. Летальних випадків не було. Інтраопераційно, за мобілізації пухлин НЗ в 10,3 % випадків виникає СНГ. Медикаментозна передопераційна підготовка, що включає призначення <$Ealpha>-, <$Ebeta>-блокаторів та інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту, не надає змоги уникнути гормон-асоційованих порушень гемодинаміки під час операції. Частота ускладнень в ранньому післяопераційному періоді, внаслідок катехоламінового викиду становить 8 - 10,7 %, а периопераційна летальність - 2,4 - 3 %. Рання перев'язка ЦВН є ключовим моментом для зниження ризику надмірної секреції гормонів НЗ, але її виділення без попередньої мобілізації пухлини неможливе. Під час вивчення рівня метанефрину продемонструвало достовірне його зменшення у пацієнтів після РЕВСЕО судин НЗ. Аналіз клінічного перебігу та показників гемодинаміки в інтраопераційному періоді показав зменшення ризику розвитку СНГ після попереднього застосування РЕВСЕО. Висновок: застосування двоетапної тактики лікування надає змогу виконувати адреналектомію з мінімальною крововтратою та ризиком пошкодження центральної вени НЗ, а також запобігає розвитку СНГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського