РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000718783<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Музь Н. М. 
Порівняльна оцінка динаміки показників росту у дітей із затримкою внутрішньоутробного розвитку та соматотропною недостатністю на тлі лікування препаратами рекомбінантного гормона росту / Н. М. Музь, О. В. Большова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 3. - С. 27-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити профіль росту дітей у перші 12 міс після початку лікування pГР у порівнянні з групою пацієнтів із соматотропною недостатністю, які одержували замісну терапію згідно з протоколом надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "Дитяча ендокринологія", затвердженим наказом МОЗ України № 254 від 27.04.2006. Проведено обстеження 34 дітей (14 дівчаток і 20 хлопчиків) з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку. Середній вік дітей становив (<$E6,95~symbol С~0,46>) року. Серед них у 15 (44,2 %) пацієнтів був симетричний тип ЗВУР, у 19 (55,8 %) - асиметричний. Групу контролю склали 34 пацієнти (13 дівчаток і 21 хлопчик) із соматотропною недостатністю, середній вік - (<$E6,58~symbol С~0,38>) року. Дітям із затримкою внутрішньоутробного розвитку призначали рекомбінантний гормон росту у дозі 0,05 мг/кг/добу, пацієнтам із соматотропною недостатністю - 0,033 мг/кг/добу. Протягом 12 міс лікування pГР динаміка середніх показників SDS росту у дітей з ознаками ЗВУР становила 0,83 SDS, а у пацієнтів із соматотропною недостатністю - 0,98 SDS. Ця різниця показників між групами не є статистично значущою. За результатами спостереження протягом періоду лікування виявлено, що дівчатка з ознаками ЗВУР мали вищий показник прибавки росту, ніж дівчатка із соматотропною недостатністю. У дослідженні не встановлено статистично значущої різниці динаміки середніх показників SDS росту залежно від статі. Виявлено, що пацієнти із симетричним типом ЗВУР мають вищий показник прибавки росту, особливо на 12-му місяці після початку лікування. У цих дітей спостерігається чіткий пік прискорення, на відміну від дітей з асиметричним типом, при цьому різниця показників має граничне значення (p = 0,05). Незважаючи на вищий пік прискорення росту у пацієнтів із соматотропною недостатністю через 3 міс після початку лікування, він не був статистично значущим для динаміки середніх показників SDS росту, оскільки на жодному етапі лікування не встановлено відмінностей цих показників між пацієнтами з ознаками ЗВУР та соматотропною недостатністю. Висновки: різний профіль росту у дітей з ознаками ЗВУР та із соматотропною недостатністю на початку лікування не впливає на терапевтичний ефект від застосування препаратів рекомбінантного гормона росту. Ефективність лікування препаратами pГР не залежить від статі та типу ЗВУР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212 + Р731.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського