РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719077<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bielova I. 
Causal relationship of financial literacy with indicators of the financial and social sectors = Дослідження причинно-наслідкового зв'язку фінансової грамотності з показниками фінансового та соціального секторів / I. Bielova, V. Oliinyk, N. Nilova, M. Nilova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 457-467. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

За умов, коли зросла ймовірність криз фінансового сектору як в окремих країнах, так і у світовому масштабі, все більшої важливості набуває питання крихкості фінансових інститутів внаслідок значної закредитованості, накопичення "токсичних" кредитів. І не останню роль в цьому грає низький рівень фінансової грамотності населення, серед наслідків якого: надмірна закредитованість, відсутність належної відповідальності за прийняті власні фінансові рішення та ін. Все це в результаті має вплив на стан особистих фінансів, і навіть - на поширення бідності. Значний внесок у розвиток теорії, методології та практичних питань розвитку фінансової грамотності зробили такі відомі вчені: А. Лусарді, О. Мітчелл; А. Хаслер; А. Меїр, Ю. Мугерман, О. Сад; В. Р. Маартен, інші. У той же час, недостатньо наукових праць, які висвітлюють особливості впливу рівня фінансової грамотності на розвиток фінансового та соціального секторів. У ході дослідження встановлено завдання перевірки трьох гіпотез про існування зв'язку між рівнем фінансової грамотності та показниками розвитку фінансового та соціального секторів. Розглянуто зазначений взаємозв`язок за даними EU-28 і країн світу в цілому. Результати: оскільки фінансова грамотність зростає, позичальники рідше позичають гроші з приватного неформального кредитора, від родини або друзів, а частіше - від фінансової установи; існує зворотний взаємозв'язок між рівнем фінансової грамотності серед дорослих і рівнем непрацюючих кредитів (NPL); також для країн ЄС-28 існує прямий статистично підтверджений та рівнем непрацюючих кредитів. Проблема підвищення рівня фінансової грамотності повинна стати державним пріоритетом в країнах з високими показниками "поганих" кредитів, із поширеною бідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26 + У582.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського