РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Horodovenko V. V. 
Socialization of Ukrainian economy in the context of the rights, freedoms and responsibilities of a man and citizen = Соціалізація економіки України в контексті прав, свобод та обов'язків людини і громадянина / V. V. Horodovenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 468-475. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Запропоновано синергетичний підхід до шляхів розвитку соціально орієнтованої економіки через її соціалізацію та підвищення рівня правової культури економічних агентів. Обгрунтовано, що розвиток економіки загалом та окремих суб'єктів господарювання не можливий без поваги до прав і свобод своїх контрагентів, що також підвищує рівень соціальної відповідальності у процесі розвитку бізнесу. Відстоюється думка, що функціонально соціалізація економіки передбачає прогнозований рух фінансових потоків з метою розвитку виробничо-технічної та соціально-економічної підсистем суб'єкта господарювання в межах правового регулювання з використання договірних форм формування, розподілу і перерозподілу національного багатства. Водночас прогнозований характер руху фінансових потоків є можливим за умови використання економічними суб'єктами можливостей договірного регулювання розподілу ресурсів суб'єкта господарювання. Окремо наголошується, що нехтування законом, неповага до прав і свобод людини та громадянина для особистого збагачення унеможливлює стійкий розвиток бізнесу та задоволення інтересів власника засобів виробництва у зв'язку з відсутністю соціального миру та злагоди в суспільстві. Загалом відстоюється думка, що соціалізацію економіки та її зв'язок із правами, свободами і обов'язками людини і громадянина потрібно розуміти як стан справедливого перерозподілу національного багатства. Водночас справедливість тут варто розуміти в контексті статті 21 Конституції України, тобто як рівність людини у своїй гідності та правах. Усвідомлення економічними суб'єктами взаємозалежності задоволення їх соціально-економічних інтересів з їхньою правовою культурою надасть можливість сформувати нові підходи до перерозподілу національного багатства, починаючи з рівня підприємства, установи, організації, а це в підсумку позначиться на стані економіки. Доведено, що повага до прав і свобод людини та її право на особистий розвиток є не лише соціальною ціллю правового регулювання, а й розглядати як стан справедливого перерозподілу національного багатства на основі організації державного і договірного регулювання національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського