РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Koliesnik T. V. 
Efficiency improvement of productivity by employees' participation in the distribution of enterprise profit = Підвищення ефективності виробництва за рахунок участі працівників у розподілі прибутку підприємства / T. V. Koliesnik, O. E. Kostiuchenko, L. V. Krasytska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 476-484. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто взаємозв'язок ефективності виробництва та участі працівників у розподілі прибутку підприємства. Обгрунтовано, що участь працівників у розподілі чистого прибутку роботодавця повинна стати невід'ємною частиною організації процесів управління персоналом. Розподіл прибутку на оплату праці та забезпечення соціально-побутових потреб працівників створює умови для збереження і відновлення їхнього фізичного та психічного здоров'я, збільшення тривалості їхнього життя, і, відповідно, подовжить їхнє трудове життя. Оплата праці, сформована з частини прибутку підприємства, також стимулюватиме трудову активність працівника, підвищуватиме його прагнення до продуктивності праці та ефективності виробництва, а це, своєю чергою, є прямим інтересом власника засобів виробництва. Доведено, що будувати вітчизняну систему оплати праці потрібно через: участь працівників у розподілі прибутку підприємства; зміцнення дисципліни праці за рахунок матеріального і нематеріального заохочення працівника. Відстоюється думка, що участь трудового колективу в розподілі прибутку роботодавця має підпорядковуватися вимозі неухильного дотримання трудової дисципліни в колективі. Ефективність стимулювання трудового потенціалу працівників має формуватися на основі норм праці з використанням засобів стимулювання для підвищення зацікавленості працівників у досягненні високих показників діяльності роботодавця, укріпленням трудової дисципліни та сумлінного ставлення до праці. Нормування праці в цьому процесі є ключовою умовою, бо в разі, якщо норми праці є завищеними, то й підвищити особисті результати праці буде неможливо. У разі відсутності норм праці стимулювання втрачає прогнозований характер, бо незрозуміло, як оцінити продуктивність праці (норма, понад норму). У такому разі вся система стимулювання зведеться до суб'єктивного вирішення питань роботодавцем, що само по собі нівелює участь трудового колективу в розподілі прибутку підприємства та визначенні конкретних соціально-економічних стимулів для членів трудового колективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-64 + У9(4УКР)290-864

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського