РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sakovska O. 
Socio-economic institutions for development of cooperation = Соціально-економічні інститути розвитку кооперації / O. Sakovska, O. Shpykuliak, Iu. Ushkarenko, A. Chmut // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 513-521. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Концепція кооперації, яку за своїм змістом можна розглядати як економічне явище, сутність якого полягає в економічних взаємовідносинах між партнерами у плані співробітництва з тим, щоб досягти спільної мети за менших питомих витрат ресурсів на основі взаємної вигоди для всіх учасників, стала потужною складовою і перспективним напрямом економічного розвитку багатьох країн світу. Діяльність кооперативних підприємств відбувається в певному інституційному середовищі, яке визначається як сукупність основоположних соціальних, політичних, юридичних, економічних правил у межах людської поведінки. Саме інституціональний підхід до розвитку кооперації перебуває наразі в центрі уваги сучасних дослідників і потребує докладного аналізу. Мета роботи - дослідження основних інституціональних імперативів розвитку кооперативних відносин суб'єктів господарювання за сучасних умов. На підставі теоретико-методичного аналізу та структурно функціонального підходу визначено системоутворювальні соціально-економічні інститути кооперації (СЕІК). Визначено, що серед СЕІК значне місце посідають інститути витрат, ефективності, кооперативної ідеології. Розкрито інститут витрат, визначено види трансакційних витрат (витрати пошуку інформації, ведення переговорів, виміру, специфікації та захисту прав власності, опортуністичної поведінки, політизації) і надано їх характеристику в контексті кооперації. Досліджено інститут кооперативної ідеології та його вплив на витрати кооперативного об'єднання. Доведено, що основна перевага і мотив кооперації полягає у прагненні отримати додатковий (синергетичний) ефект від взаємодії учасників. Синергетичний ефект може бути пов'язаний з тим, що комбіноване використання кількох взаємоузгоджених стратегій виявляється кориснішим, аніж ізольоване впровадження якоїсь однієї та настає в результаті самоорганізації складних систем. Визначено такі основні елементи кооперативної системи взаємодії: підприємство інтегратор, постачальники матеріальних ресурсів, конкуренти, посередники, споживачі та ін. Обгрунтовано одержання синергетичного ефекту в кооперативі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського