РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719084<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sliusar S. T. 
Improving the system of rural territories management in Ukraine = Удосконалення системи управління сільськими територіями України / S. T. Sliusar // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 4. - С. 522-532. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Розглянуто питання формування самодостатніх громад. Розроблено рекомендації з удосконалення системи управління на рівні сільських громад, спрямовані на підвищення їхньої результативності за умов сучасних інституційних змін. Обгрунтовано основні принципи самоврядності, які покладено в основу розбудови ефективної системи місцевого самоврядування. Сучасна система управління розвитком сільських територій України повинна бути побудована таким чином, щоб її головні предмети виконували функції, не перешкоджали активності один одного та доповнювали його, а це формує єдиний механізм надання комфортних умов для діяльності населення на принципах соціальної відповідальності та партнерствa. Проаналізовано сучасні трансформаційні зміни інституційної системи сільських територій, зокрема встановлено загрози в результаті реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Реалізувати положення Концепції щодо передання більшості владних функцій Концепції без погіршення якості наданих населенню послуг є можливим лише після розширення самоврядних економічних функцій громад. Запропоновано підхід до розподілу функцій органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері регулювання сільської економіки. Акцентовано увагу на тому, що функції органів державної влади орієнтовані на вироблення "правил гри" і нагляд за їх виконанням, а органів місцевого самоврядування - створення умов для суб'єктів господарювання, які мають важливе соціальне значення, і притягнення до відповідальності порушників, які порушують організаційно-правові норми держави та суспільства. Досліджено основні напрями фінансової децентралізації (формуванні місцевих бюджетів), визначено пріоритети формування економічних стимулів до саморозвитку та стимулювання економічного зростання cільських громад в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського