РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719100<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бісмак О. 
Оцінка якості життя осіб з травматичними ушкодженнями периферичних нервів верхньої кінцівки / О. Бісмак // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 5. - С. 30-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити якість життя осіб із травматичними ушкодженнями периферичних нервів верхньої кінцівки під час оперативного лікування. Матеріал і методи: аналіз науково-методичної літератури; опитування, методи математико-статистичної обробки даних. Для оцінки якості життя (ЯЖ) використано "Короткий опитувальник оцінки статусу здоров'я" (MOS SF-36) і "Методику оцінки якості життя хворого" за Д. М. Ароновим, 2002 р. SF-36 складається з 36 питань, згрупованих у 8 шкал: фізичне функціонування, рольова діяльність, тілесна біль, загальне здоров'я, життєздатність, соціальне функціонування, емоційний стан і психічне здоров'я. Методика оцінки ЯЖ хворого за Д. М. Ароновим (2002) складається з 17 питань. Методика надає можливість оцінити: наскільки пацієнт вважає своє життя повноцінним і з чим пов'язує зміни в ЯЖ. Дослідження проведено на базі ДУ "Інститут нейрохірургії імені акад. А. П. Ромоданова НАМН України", відділення відновлювальної нейрохірургії. В обстеженні взяли участь 27 пацієнтів із травматичними ушкодженнями периферичних нервів верхньої кінцівки. Всім пацієнтам проводилося оперативне лікування. Проведено оцінку фізичного та психологічного здоров'я осіб із травматичними невропатіями верхньої кінцівки за SF-36. Виявлено, що пацієнти з даною патологією за компонентом фізичного здоров'я набрали у середньому від 28 до 71 балів. Показники психічного здоров'я вказаних хворих суттєво не відрізнялися від показників фізичного здоров'я (30 - 67 балів). У цілому серед хворих спостерігався середній рівень ЯЖ - у 74,1 % випадків. Низький рівень ЯЖ виявлено у 4 пацієнтів (14,8 %), високий - у 3 (11,1 %). Провівши оцінку ЯЖ пацієнтів із травматичними невропатіями верхньої кінцівки за допомогою "Методики оцінки якості життя хворого" за Д. М. Ароновим (2002), виявлено наступне: головною причиною зниження ЯЖ 88,9 % хворих назвали необхідність робити операцію на ураженій верхній кінцівці, тривало лікуватися та проходити курси реабілітації. Встановлено, що зниження ЯЖ у хворих із захворюваннями периферичної нервової системи обумовлено необхідністю лікуватися, зменшенням активності у повсякденному житті, обмеженнями у проведенні дозвілля та на роботі, зміною ставлення друзів, приятелів і товаришів по службі, зниженням у зарплаті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4 + Р636.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського