РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719190<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Немцова В. Д. 
Динамічні зміни метаболічних показників під впливом комбінованої терапії у хворих на гіпертонічну хворобу, що протікає на тлі супутнього цукрового діабету 2 типу та субклінічного гіпотиреозу / В. Д. Немцова, В. В. Златкіна, І. А. Ільченко // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 4. - С. 28-34. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити динамічні зміни стану вуглеводного, ліпідного обмінів та профілю артеріального тиску (АТ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) у комбінації з цукровим діабетом (ЦД) 2 типу та субклінічним гіпотиреозом (СГ), а також визначити ефективність комбінованої терапії на підставі цих змін. Було обстежено пацієнтів із ГХ та ЦД 2 типу (n = 98), яких було розподілено на 2 групи за наявністю чи відсутністю в них супутнього СГ. Групу порівняння (n = 45) та контрольну групу (здорові) (n = 12) склали особи, максимально порівнянні за віком і статтю щодо обстежуваних груп. Досліджено стан метаболізму, гемодинаміки й антропометричних показників за базальних умов та після 12 міс лікування комбінацією антигіпертензивних препаратів периндоприлу/індапаміду/амлодипіну в індивідуально підібраних дозах. Група з наявністю СГ додатково одержувала левотироксин. Через 1 рік лікування виявлено суттєве покращання стану ліпідного та вуглеводного обмінів, стабілізацію рівнів АТ у 76 % пацієнтів із ГХ та ЦД 2 типу та у 69 % пацієнтів із СГ. Висновки: у хворих за поєднанного перебігу ГХ, ЦД 2 типу та СГ спостерігаються більш виражені порушення з боку вуглеводного та ліпідного обміну під час порівняння з аналогічними показниками у разі поєднання лише ГХ та ЦД 2 типу без порушень функції ГЦЗ, що демонструє більш виражені метаболічні зміни та може свідчити про підвищення кардіоваскулярного ризику. Лікування хворих на ГХ із супутнім ЦД 2 типу, як із СГ, так і без нього, зазначеною комбінацією є ефективним та сприяє досягненню цільових рівнів АТ, стабілізації показників вуглеводного обміну, зменшенню проявів дисліпідемії. Додавання до терапії левотироксину пацієнтам з мультиморбідною патологією (ГХ, ЦД та СГ) сприяє, в цілому, зниженню розвитку серцево-судинних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.12 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського