РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабінець Л. С. 
Ключові положення Європейського клінічного протоколу (Хорватія) щодо медикаментозного лікування гострої респіраторної інфекції в амбулаторній практиці та викладанні : (огляд) / Л. С. Бабінець // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 4. - С. 79-83. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Формування ефективного раціонального комплексу медикаментозного лікування є важливим завданням сімейного лікаря і має відповідати вимогам клінічного протоколу, складеного на засадах доказовості. Мета роботи - висвітлення і аналіз доказових рекомендацій Європейського клінічного протоколу (Хорватія) щодо призначення медикаментозних препаратів, особливо антибіотиків, у процесі ведення пацієнтів з різними формами гострої респіраторної інфекції (ГРІ). Найчастіше медикаментозна терапія ГРІ включає симптоматичні засоби для полегшення симптомів захворювання без негативного впливу на його природний перебіг. За різних локалізованих форм ГРІ медикаментозна тактика різниться, часом буває необхідною прицільна етіологічна терапія. Призначення антибіотиків за гострого назофарингіту є неправильним і шкідливим як для пацієнта (несприятливі наслідки), так і для громади (стійкість до антибіотиків, нераціональне використання ресурсів системи охорони здоров'я). У разі синуситу, який триває від 2 до 4 тиж, лікування антибіотиками виправдане, оскільки скорочує перебіг захворювання, зменшує інтенсивність симптомів і запобігає ускладненням. Для лікування грипу призначають вірусостатичний озельтамівір, який гальмує дію вірусів грипу типів A і B. За стрептококового тонзилофарингіту необхідно призначати антибіотики і, згідно з рекомендаціями ISKRA, препаратом першого вибору залишається феноксиметилпеніцилін. Негоспітальна пневмонія лікується антибіотиками відповідно до національних рекомендацій і залежить від того, супроводжується вона коморбідною патологією чи ні. Оцінка ступеня тяжкості пневмонії проводиться за критеріями CURB-65. Пацієнти з неускладненими ГРІ найчастіше одужують спонтанно, а самолікування симптоматичними лікарськими засобами є в більшості випадків достатнім. Сімейний лікар коригує самолікування пацієнта шляхом консультування, призначає медикаментозне симптоматичне лікування або, за потреби, етіотропне антибактеріальне лікування згідно з клінічним протоколом, створеним на засадах доказовості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4)2 + Р412 + Р682

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського