РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тілікіна Н. В. 
Прогнозування територіальної мобільності молоді в Україні / Н. В. Тілікіна // Демографія та соц. економіка. - 2019. - № 3. - С. 30-46. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто прогнозування внутрішньої та зовнішньої територіальної мобільності молоді, зокрема на найближчі п'ять років, та визначенню факторів, які стимулюють або стримують міграцію молоді, як для країн- або регіонів-реципієнтів, так і для країн- або регіонів-донорів. Застосовано принцип комплексного використання методів прогнозування, що передбачає одночасне застосування вторинного аналізу даних, аналізу результатів загальноукраїнського опитування молоді й експертного опитування. Такий підхід підвищує надійність висновків і прогнозованих результатів і допомагає знайти ефективні шляхи розв'язання проблеми зовнішньої міграції молоді в сучасних соціально-економічних умовах. Комплексний аналіз вторинних і первинних емпіричних даних надав змогу виявити, що в майбутньому буде зростати як зовнішня, так і внутрішня міграція молоді. Виявлено, що окрім освітньої міграції буде зростати й трудова міграція молоді, особливо це стосується висококваліфікованих спеціалістів технічних спеціальностей. Європейський напрям, який продовжує переважати останні роки, розшириться до таких країн, як Німеччина, Франція, Велика Британія. У внутрішній міграції молоді залишатиметься тенденція переїзду з метою навчання і працевлаштування з сільської місцевості та малих міст до великих міст та обласних центрів. Прогнозується зберігання тенденції виїзду молоді до більш економічно розвинених регіонів країни, а у випадку погіршення економічної ситуації - до зростання дистанційної зайнятості, особливо серед ІТ-спеціалістів. Децентралізація влади, яка триває в Україні, буде сприяти переїзду молоді до центрів об'єднаних територіальних громад, де зосереджена їх інфраструктура і більшість промислового комплексу. Обгрунтовано фактори, які можуть стимулювати або стримувати міграцію молоді у найближчі п'ять років. Визначено, що головними факторами територіальної мобільності молоді є економічні, соціальні, інформаційно-комунікаційні та інфраструктурні, а також суб'єктивні фактори - можливість самостановлення й особистого розвитку та бажання дати краще майбутнє своїм дітям.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)249.202.2 + У9(4УКР)240.7 + У9(4УКР)824.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського