РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719394<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курочка В. В. 
Акушерські та перинатальні аспекти вагітності і пологів у самотніх жінок / В. В. Курочка, Н. П. Королюк // Здоров'я жінки. - 2019. - № 7. - С. 71-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено клініко-статистичний аналіз самотніх і заміжніх жінок і дані про перебіг вагітності і пологів залежно від сімейного стану. В Україні за останнє десятиріччя кількість пологів у незаміжніх і самотніх жінок збільшилася вдвічі. Мета дослідження - оцінювання впливу психологічних і соціальних чинників на перебіг вагітності та пологів, стану новонароджених у самотніх жінок. Проведено клініко-статистичний аналіз даних обстежуваних, вивчено перебіг та ускладнення вагітності, пологів і стан новонароджених. Основна група - 110 самотніх матерів та їх новонароджені; контрольна група - 110 заміжніх матерів та їх новонароджені. Середній вік самотніх жінок становив 29,3 +- 0,5 року, заміжніх - 23,7 +- 0,6 року; серед самотніх 24,5 % жінок віком понад 30 років. У 73,6 % жінок основної групи вагітність була незапланованою, що втричі перевищує показники групи контролю. У 71,8 % самотніх жінок виявлено обтяжений соматичний анамнез та у 64,5 % - обтяжений гінекологічний анамнез, що зумовлює високу частоту плацентарної дисфункції (60 %), загрози переривання вагітності (47,2 %). Високий рівень серцево-судинних захворювань (23,6 %) і хвороб сечостатевої системи (20 %) у самотніх зумовлює у 4 рази вищий рівень передчасних пологів у порівнянні з заміжніми (7,2 і 1,8 % відповідно). У 30 % самотніх жінок пологи завершилися шляхом кесарева розтину, що у 2,8 разу перевищує показник заміжніх жінок (10,9 %). В основній групі дистрес плода виявлено у 14,9 % випадків, що в 1,6 разу більше у порівнянні з групою контролю (9,3 %). Пологовий травматизм спостерігався у 55,4 % самотніх породілей. Це вдвічі перевищує показники контрольної групи. Ускладнення післяпологового періоду у самотніх матерів діагностували у 18,7 %, що у 3 рази частіше у порівнянні з заміжніми. Встановлено, що самотні жінки становлять групу високого ризику щодо розвитку акушерських і перинатальних ускладнень. Це зумовлено низкою медичних і соціальних причин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2 + Р645.027 + С5*423.2*333.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського