РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риков С. О. 
Роль sICAM-1 у розвитку діабетичного макулярного набряку у хворих на цукровий діабет 2 типу / С. О. Риков, М. Л. Кирилюк, С. А. Сук // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 2. - С. 46-54. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Діабетична ретинопатія (ДР) - діабетичний макулярний набряк (ДМН) виникають внаслідок взаємодії та перекриття судинних і нейрональних процесів, зумовлених хронічною гіперглікемією за цукрового діабету (ЦД). Є актуальною оцінка взаємозв'язку між деякими патогенними судинними та протекторними гліальними (антиапоптотичними) факторами в розвитку ДМН. Мета роботи - вивчити особливості вмісту sICAM-1 у сироватці крові та проаналізувати зв'язок sICAM-1 із гліальним антиапоптотичним фактором кластерином - товщиною шарів макули за різних форм діабетичного макулярного набряку у хворих на ЦД 2-го типу. Дослідження проведено у 82 хворих на ЦД 2 типу (145 очей), розподілених на 4 групи відповідно до форми ДМН. Середній вік пацієнтів становив (<$E65,25~symbol С~10,85>) року, середня тривалість ЦД - (<$E14,0~symbol С~7,05>) року (<$Esymbol С~SD>). Критеріями введення у відкрите дослідження була добровільна інформована згода, вік понад 18 років, ЦД 2 типу. Критеріями невведення були ендокринні захворювання, що можуть призвести до ЦД 2 та ЦД 1 типу, - гострі інфекційні захворювання, онкологічні хвороби, декомпенсація коморбідної патології, психічні розлади, прийом нейролептиків, антидепресантів, нейродегенеративні захворювання ЦНС, протеїнурія, пошкодження зорового нерва, глаукома і зріла катаракта. Для дослідження використано такі показники: товщина шару нервових волокон (nerve fibre layer - NFL), шару гангліонарних клітин (ganglion cell layer - GCL), внутрішнього граничного шару (inner posterior layer - IPL), центральна товщина сітківки (central sector), об'єм макули (volume macula) та центральної ямки (volume fovea), мінімальна товщина центральної ямки (minimum in fovea), середня товщина сітківки в макулі (area thickness). За допомогою дисперсійного і регресійного аналізу доведено, що sICAM-1 крові не асоціюється як із ризиком високого значення (понад QIII) товщини шару нервових волокон, шару гангліонарних клітин, внутрішнього граничного шару, центральної товщини сітківки, об'єму макули та центральної ямки, так і з загальним високим ризиком погіршення стану макули. Висновки: вміст sICAM-1 у крові достовірно не гативно корелює із рівнем сироваткового кластерину, показниками volume macula та товщиною area thickness. Обговорено питання можливості застосування кластерину у клінічній практиці для запобігання негативному впливу sICAM-1 на сітківку ока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р252.656.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського