РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719523<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Могілевський С. Ю. 
Зв'язок ендотеліну-1 з розвитком рецидивів при хірургічному лікуванні діабетичної макулопатії у хворих на цукровий діабет 2 типу / С. Ю. Могілевський, Ю. О. Панченко, С. В. Зябліцев // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 3. - С. 34-42. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За цукрового діабету (ЦД) 2 типу в судинному ендотелії розгортається каскад патологічних реакцій, який, у свою чергу, включається в механізми патогенезу та спричиняє розвиток ускладнень. Основним маркером функції ендотелію є його гормон - ендотелін-1 (ЕТ-1). Мета роботи - з'ясувати зв'язок ендотеліну-1 з розвитком рецидивів у разі хірургічного лікування діабетичної макулопатії (ДМП) із використанням різних варіантів вітреоретинальних втручань у хворих на ЦД 2 типу. Під спостереженням перебували 313 хворих на ЦД 2 типу (313 очей) з ДМП та початковою (1-ша група; n = 40), помірною або тяжкою непроліферативною (НПДР; 2-га група; n = 92) та проліферативною діабетичною ретинопатією (ПДР; 3-тя група; n = 181). Ступінь тяжкості діабетичної ретинопатії та ДМП встановлювали відповідно до рекомендацій Американської академії офтальмології (ААО, 2002). У даному дослідженні пацієнти одержували 4 види хірургічного лікування: 78 хворим (78 очей) провели трипортову закриту субтотальну вітректомію; 85 хворим (85 очей) - закриту субтотальну вітректомію з пілінгом внутрішньої пограничної мембрани (ВПМ) сітківки; 81 хворому (81 око) - закриту субтотальну вітректомію з пілінгом ВПМ сітківки у поєднанні з панретинальною лазеркоагуляцією; 69 хворим (69 очей) - закриту субтотальну вітректомію з пілінгом ВПМ сітківки та панретинальною лазеркоагуляцією у поєднанні з факоемульсифікацією катаракти. У пацієнтів до виконання хірургічного втручання було визначено сироватковий рівень ЕТ-1 за допомогою методу імуноферментного аналізу. У контрольну групу увійшли 95 осіб. Для статистичної обробки одержаних даних використовували програму Statistica 10 (StatSoft, Inc., USA). Вміст ЕТ-1 у крові хворих із ДМП багаторазово підвищувався: показник у 1-й групі перевищував такий у контрольній у 2,9 разу, у 2-й - у 3,7 разу та у 3-й - у 4,6 разу (p << 0,001 ). Початковий вміст ЕТ-1 не відрізнявся за різних методів хірургічного втручання, також не було статистичної різниці між вмістом ЕТ-1 у кожній з груп у разі застосування різних методів хірургічного лікування (p >> 0,5). Вміст ЕТ-1 був достовірно вищим у хворих 1-ї групи з наявністю рецидивів, ніж у хворих тієї ж групи, що рецидивів не мали (у 1,4 разу; p << 0,001). У хворих решти груп такої різниці показників не було (p >> 0,2). Отже, рівень ЕТ-1 має значення для формування рецидивів тільки для хворих з початковою НПДР. Також вміст ЕТ-1 був вищим у хворих із помірною і тяжкою НПДР та ПДР, які мали ранні стійкі рецидиви (p << 0,001). Висновки. Одержані результати свідчать про наявність зв'язку сироваткового рівня ЕТ-1 із виникненням ранніх стійких рецидивів хірургічного лікування ДМП у хворих на ЦД 2 типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р675.639-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського