РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Antonov V. N. 
Electronic structure, Fermi surface and x-ray magnetic circular dichroism in the CeAgSb2 / V. N. Antonov // Фізика низ. температур. - 2019. - 45, N 8 (спец. вип., ч. 1). - С. 1018-1028. - Бібліогр.: 75 назв. - англ.

Електронна структура, поверхня Фермі, кутова залежність циклотронних мас та екстремальні перерізи поверхні Фермі, а також рентгенівський магнітний циркулярний дихроїзм (XMCD) в сполуці CeAgSb2 було досліджено з перших принципів при використанні методу релятивістських лінійних muffin-tin орбіталей Дірака. У розрахунках Ce 4f стани розглянуто як: делокалізовані, використовуючи узагальнене градієнтне наближення (GGA); повністю локалізовані, розглядаючи їх як стани остовів; частково локалізовані, з використанням наближення GGA+U. Розглянуто в деталях вплив спін-орбітальної взаємодії та кулонівського відштовхування U в рамках методу GGA+U на поверхню Фермі, орбітальну залежність циклотронних мас та екстремальні перерізи поверхні Фермі. Показано, що звичайне GGA наближення не описує поверхню Фермі CeAgSb2 через неправильне енергетичне положення Ce 4f станів (розташовані занадто близько до енергії Фермі). Але з іншого боку, повністю локалізовані 4f стани та GGA+U наближення дають близький результат для поверхні Фермі та частоти dHvA у CeAgSb2. Добре узгодження з експериментальними даними XMCD спектрів на краях поглинання Ce M4,5 було одержано з використанням наближення GGA+U. Досліджено природу XMCD спектрів в сполуці, ефект дірки на остові в кінцевих станах з використанням наближення суперкомірки. Цей ефект покращує згоду між теорією та експериментом для XAS та XMCD спектрів на краях поглинання Ce M4,5.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.232 + В379.273 + В374.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського