РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000719791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухова О. В. 
Корозійна тривкість сплавів системи Al-Cu-Fe-(Si, В) у мінералізованих розчинах солей та кислот / О. В. Сухова, В. А. Полонський, К. В. Устінова // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 2. - С. 138-145. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив легування 4...7 at.% Si або/та 1...3 at.% В на корозійну поведінку квазікристалічних сплавів Al-Cu-Fe у розчинах кислот НСl, H2SO4, HNO3, Н3РO4 (pH 1,0) і солей 3,0 М NaCl, 0,2 М Na2SO4 (pH 7,0). Використано методи кількісної металографії, електронної мікроскопії та гравіметричного аналізу. Встановлено, що сплави найбільше кородують у розчинах НСl та H2SO4, а найменше - у розчині HNO3. Корозійна тривкість зростає зі зменшенням вмісту в їх структурі фаз, збагачених залізом. Корозії переважно піддані фаза <$E lambda>-Al13Fe4 та міжфазні межі поділу <$E psi~-~lambda> і <$E psi~-~( tau , eta , theta )>. Порівняно з кислими у сольових розчинах сплави кородують значно повільніше. Тут також зафіксовано вибіркову корозію заліза, але розчинення фаз рівномірніше, ніж у розчинах кислот. На поверхні сплавів утворюються ділянки бурої іржі та піттингів, дно яких вкрите пористим шаром міді. Виявлено позитивний вплив легування Si або/та В на їх корозійну тривкість. Встановлено склад сплавів, що найбільше опираються корозії. Для експлуатації в кислих розчинах рекомендовано сплав Al55Cu25Fe12Si7B1, а в сольових - сплав Al55Cu25Fe12Si7B3.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К66-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського