РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sokolik V. 
Anti-amyloidogenic effect of MiR-101 in experimental Alzheimer's disease = Антиамілоїдогенна дія MіR-101 за експериментальної хвороби Альцгеймера / V. Sokolik, O. Berchenko, N. Levicheva, S. Shulga // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: 51 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення впливу miR-101 на рівень <$Ebeta>-амілоїдного пептиду й активацію системи цитокінів у відділах головного мозку тварин за експериментальної моделі хвороби Альцгеймера. MiR-101 є ключовим оператором функції мРНК для протеїну попередника <$Ebeta>-амілоїдного пептиду шляхом її деактивації і здатна пригнічувати його синтез та амілоїдогенний процесинг. Щурам-самцям пізнього зрілого віку інтрагіпокампально одноразово унілатерально вводили агрегати <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 40 у дозі 15 нмоль. Через 10 діб розпочинали назально вводити ліпосомальну форму miR-101 або пусті ліпосоми. Після 10 діб щоденної терапії у неокортексі, гіпокампі та нюхових цибулинах визначали рівень токсичної ендогенної форми <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 42 й активність цитокінової системи за показниками фактора некрозу пухлини <$Ealpha>, інтерлейкіну-6, інтерлейкіну-10. Встановлено, що екзогенні агрегати <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 40 моделюють у щурів амілоїдогенний і прозапальний стан через 20 діб лише у неокортексі та гіпокампі (достовірне збільшення концентрації <$E beta>-амілоїдного пептиду 42 на 36 % і цитокінів на 16 - 18 % в неокортексі та <$E beta>-амілоїдного пептиду 42 на 27 % - прозапальних цитокінів фактора некрозу пухлин <$Ealpha>, інтерлейкіну-6 - на 14 % у гіпокампі), проте не в нюхових цибулинах. Десятиденний курс назальної терапії ліпосомальною miR-101 нормалізував рівень <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 42 та цитокінів: у неокортексі концентрація ендогенного токсичного <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 42 зменшилася на 33 %, угіпокампі - на 15 %, а прозапальних цитокінів - на 11 - 20 %. Таким чином, назальна терапія miR-101 у ліпосомах зумовила достовірний антиамілоїдогенний ефект у щурів з моделлю хвороби Альцгеймера, тоді як її антизапальна дія передусім сприяла зниженню концентрації <$Ebeta>-амілоїдного пептиду 42.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського