РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hrytsev O. 
Multiplex-touchdown PCR for rapid simultaneous detection of Rhizoctonia cerealis and Rhizoctonia solani = Мультиплексна тачдаун ПЛР для швидкого одночасного виявлення Rhizoctonia cerealis і Rhizoctonia solani / O. Hrytsev, Ju. Shevchenko, N. Vorobiova, L. Skivka // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 3. - С. 75-81. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - розробити швидкий і чутливий метод одночасної ідентифікації R. cerealis та R. solani упродовж однієї реакції. Чисті культури фітопатогенних грибів культивували 5 днів на картопляно-глюкозному агарі за <$E28~symbol Р roman C>, після чого відбирали міцелій та виділяли ДНК за допомогою комерційних тест-наборів. Молекулярну ідентифікацію проводили за допомогою ПЛР з подальшим електрофоретичним розділенням продуктів ампліфікації в агарозному гелі. Специфічні пари праймерів для ділянки з відомою послідовністю: RtubR4/RtubF4 для R. cerealis та ITS1/GMRS-3 для R. solani тестували щодо їх специфічності та можливості застосування у мультиплексному варіанті ПЛР. Для перевірки специфічності праймерів здійснювали аналіз ПЛР з іншими фітопатогенними грибами та з ДНК, виділеною зі здорових рослин пшениці. Встановлено, що обрані пари праймерів продукували єдині специфічні фрагменти R. Cerealis і R. solani та не виявляли перехресної специфічності щодо інших фітопатогенних грибів. За допомогою градієнта температур встановлено оптимальні значення температур відпалу праймерів. Таким чином, розроблений авторами протокол мультиплексної ПЛР придатний для одночасної ідентифікації Rhizoctonia cerealis та Rhizoctonia solani протягом однієї реакції і може бути використаний для діагностики поліетіологічних ризоктоніозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського