РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720017<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gudzenko O. V. 
Application of germanium coordination compounds to increase activity of alpha-L-rhamosidases = Використання координаційних сполук германію для підвищення активності alpha-L-рамнозидаз / O. V. Gudzenko, L. D. Varbanets, I. I. Seifullina, E. E. Martsinko, O. V. Pirozhok, E. A. Chebanenko // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 4. - С. 19-26. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити вплив ряду координаційних сполук германію, зокрема катіон-аніонного типу, на активність <$E alpha>-L-рамнозидаз трьох продуцентів: Cryptococcus аlbidus 1001, Eupenicillium erubescens 248 та Penicillium tardum ІМВ F-100074. <$Ealpha>-L-рамнозидазну активність визначали за допомогою методу Davis, використовуючи як субстрат нарингін. Специфічна <$Ealpha>-L-рамнозидазна активність препаратів становила 12 од/мг протеїну для C. аlbidus, 120 од/ мг для E. еrubescens і 27 од/мг для P. tardum. Вміст протеїну в препаратах - 0,01 мг/мл. Як модифікатори активності ензимів застосовували координаційні сполуки германію, що їх було синтезовано у водно-спиртовому розчині за однотипними методиками. У всіх сполуках реалізується однаковий біс(цитрато)германатний аніон, але змінюється склад катіона: протонована форма фенантроліну і біпіридину або комплексні катіони d-металів. Встановлено, що жодна з комплексних сполук не виявляла інгібуючої дії на активність досліджуваних ензимів. Максимальний активуючий ефект відзначено у разі використання 0,1 %-ої концентрації трис(біпіридин)нікель(II) біс(цитрато)германат моногідрату для <$Ealpha>-L-рамнозидаз C. albidus (у 10 разів), E. еrubescens (у 2,5 разу) та P. tardum (у 5 разів). Тим часом біпіридиній біс(цитрато)германат дигідрат у цій самій концентрації підвищував активність на 45, 47 та 60 %, відповідно. Таким чином, у результаті проведеної роботи показано, що ці дві сполуки можуть слугувати ефекторами досліджуваних ензимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1-641 + Е40*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського