РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720018<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kryvtsova M. 
Soil microbiota in the conditions of an open field experiment of fertilizing soil by energy willow = Мікробіота грунту в умовах відкритого польового експерименту з удобрювання грунту енергетичною вербою / M. Kryvtsova, N. Bobryk, L. Simon // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 4. - С. 27-33. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити грунтові агрохімічні показники, мікробіоценозу грунту в разі вирощування енергетичних культур та на основі коефіцієнта мінералізації, зробити висновок про швидливість процесів мінералізації на досліджуваних грунтах. За умов польового довготривалого експерименту (2011 - 2016 рр.) досліджено динаміку мікробних асоціацій грунту під час вирощування верби (Salix triandra Salix viminalis "Inger") за внесення експериментальних добрив різних видів. У дослідженнях використано такі види добрив: сірчану сечовину, муніципальний намул, муніципальний біокомпост, риолітовий туф і золу верби. Грунтовий мікробіоценоз визначали за методом посіву серійних розведень грунтової суспензії з використанням диференційно-діагностичних живильних середовищ: м'ясопептонний агар, крохмале-аміачний агар, середовище Ешбі, картопляний агар, середовище Чапека - Докса, голодний агар, середовище Плоскірєва. Визначали інтенсивність мікробіологічних процесів у грунтах. За результатами досліджень встановлено, що найбільш перспективними з метою поліпшення мікробного угруповання грунту (в разі вирощування енергетичної верби) є муніципальний намул та муніципальний біокомпост. За використання муніципального намулу спостерігали збільшення кількості ентеробактерій, амоніфікаторів, мікроміцетів та актиноміцетів удвічі у порівнянні з контролем. У випадку застосування муніципального біокомпосту виявлено підвищення рівня мікроскопічних грибів та целюлозолітичних бактерій - удвічі, а кишкових бактерій та педотрофів - утричі у порівнянні з контролем. За обчислення індексу мінералізації/іммобілізації встановлено, що найбільше відхилення від контрольного варіанту виявлено в грунті, обробленому риолітовим туфом, - зменшення у 6 разів, у разі застосування золи верби - в 2,3 разу, що свідчить про гальмування мінералізації органічних речовин у грунті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського