РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбалюк Я. В. 
Показання і протипоказання до проведення хірургічного лікування наслідків ураження лицевого нерва / Я. В. Цимбалюк // Міжнар. неврол. журн. - 2019. - № 8. - С. 17-22. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проблема відновлення фізіологічної симетрії обличчя є вкрай актуальною і важливою у пацієнтів з ураженнями лицевого нерва (ЛН). Неможливість повноцінно виражати емоції накладає надзвичайно сильний відбиток на психологічний стан хворих, а асиметрія обличчя обмежує комфортне перебування в соціумі та призводить навіть до виникнення депресивних розладів у такої категорії хворих. Мета дослідження - визначення чітких показань і протипоказань до проведення хірургічного лікування хворих із наслідками ураження ЛН. Проаналізовано ретроспективно результати лікування 178 хворих із наслідками ураження ЛН, яких було прооперовано в період з 1998 по 2018 рр. Вікові межі хворих - 3 - 73 роки, серед них 67,9 % осіб були віком до 44 років. Статевий розподіл такий: переважна більшість осіб жіночої статі - 117 (65,7 %); чоловіків - 61 (34,3 %). Діагностичний комплекс включав клінічну оцінку тяжкості ураження ЛН і електронейроміографічне дослідження. Хворим проводили такі види хірургічного лікування: невротизація ЛН різними нервами-донорами, невроліз ЛН, зокрема зі встановленням пристроїв для тривалої електростимуляції (електростимулюючих систем - ЕСС), шов ЛН, автопластика ЛН, статичні методи корекції обличчя, транспозиція м'язів тощо. Згідно з результатами хірургічного лікування за усіма методами, ефективність лікування була такою: у 144 хворих (80,9 %) досягнуто відновлення функції ЛН за шкалою House - Brackmann до II - III позиції, у 34 хворих (19,1 %) - до IV - V позиції. Окремо відображено показники добрих результатів (до II - III позиції за шкалою House - Brackmann) по кожному методу лікування: невроліз ЛН - у 66,6 %; невроліз ЛН + імплантація ЕСС - 93,3 %; невротизація ЛН + імплантація ЕСС - 100 %; шов ЛН - 50 %; автопластика ЛН - 100 %; транспозиція м'язів (скроневого м'яза) - 100 %; статичні методи корекції обличчя - у 87,5 % хворих. Висновки: хірургічне лікування, спрямоване на відновлення функції лицевого нерва та мімічних м'язів, слід проводити лише за наявності чітких до цього показань та за умови вичерпаних ресурсів консервативного лікування. Кращі результати відновлення функції ЛН спостерігаються у хворих, прооперованих у терміни до 12 міс від моменту його ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.82 + Р638.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського