РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720072<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горпинченко І. І. 
Клініко-імунологічне обгрунтування лікування хворих на хронічний абактеріальний простатит/синдром хронічного тазового болю, зумовлений герпесвірусною інфекцією / І. І. Горпинченко, А. І. Федорів // Здоров'я чоловіка. - 2019. - № 4. - С. 27-33. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета дослідження - удосконалення ефективності лікування хворих на хронічний абактеріальний простатит (ХАП)/синдром хронічного тазового болю (категорія IIIБ), зумовлений герпесвірусною інфекцією, шляхом оцінювання клініко-імунологічних особливостей даної патології. Було обстежено 146 пацієнтів з ХАП (121 - герпесвірусної етіології і 25 - без виявленої вірусної інфекції) і 25 практично здорових молодих чоловіків. Пацієнтів було розподілено на групи. Серед усіх пацієнтів з простатитом герпесвірусної етіології у 46 пацієнтів в еякуляті виявлено ДНК вірусу простого герпесу 1/2 типу (ВПГ 1/2 типу). Цих хворих було включено у I групу порівняння, у 41 пацієнта - ДНК цитомегаловірусу (ЦМВ) - II група порівняння, у 34 пацієнтів - ДНК обох вірусів, відповідно III група порівняння. Під час оцінювання імунного статусу пацієнтів вивчали рівень інтерферон-гамма (ІФН-<$Egamma>) у сироватці крові та вміст секреторного імуноглобуліну A (sIgA) в еякуляті пацієнтів, для оцінювання стану локального запалення вивчали цитокіновий статус пацієнтів шляхом дослідження рівня прозапального інтерлейкіну 6 (ІЛ 6) та протизапального інтерлейкіну 10 (ІЛ-10) в еякуляті пацієнтів. Симптоматику простатиту оцінювали за допомогою оцінювання загального стану за сумою балів (S + L) шкали симптомів хронічного простатиту IPSS. У процесі дослідження лікування було проведено пацієнтам з простатитом вірусної етіології, яких попередньо було розподілено на підгрупи, які одержували традиційне лікування згідно з протоколом і традиційне лікування з включенням у лікування препаратів вальтровір, оверін та новірин залежно від наявності відповідного збудника у сім'яній плазмі пацієнтів. Зазначені показники імунітету та симптомів простатиту порівнювали після лікування з відповідними показниками пацієнтів з простатитом невірусної етіології (IV група контролю) і здорових пацієнтів (V група). За результатами дослідження виявлено достовірно вищі показники імуносупресії у пацієнтів з ХАП у порівнянні зі здоровими пацієнтами (p << 0,05). За результатами порівняння показників імунного і цитокінового статусу у пацієнтів вірусного і невірусного простатитів достовірно вищі показники імуносупресії виявлено відповідно у перших, що підтверджує роль герпесвірусів у розвитку простатиту. Після одержаного лікування (як традиційного, так і удосконаленого) в усіх пацієнтів зафіксовано позитивну динаміку імунітету і симптоматики (p << 0,05). Проте за порівняння показників рівня ІФН-<$Egamma>, sIgA, ІЛ-6, ІЛ-10, бали (S + L) після обох видів лікування було зазначено, що кращі результати виявлено у пацієнтів після вдосконаленого лікування (p << 0,05). Заключения: доведено роль герпесвірусів у розвитку хронічного абактеріального простатиту. Обгрунтована етіопатогенетична терапія пацієнтів з вірусним простатитом значно ефективніша у порівнянні з традиційним лікуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського