РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архипкіна Т. Л. 
Вплив інфекції Нelicobacter рylori на гормонально-метаболічні показники й маркери хронічного запалення у жінок, хворих на синдром полікістозних яєчників / Т. Л. Архипкіна, В. О. Бондаренко, Л. П. Любимова // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 6. - С. 435-442. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив інфекції Helicobacter pylori (H. рylori) на гормонально-метаболічні показники й маркери хронічного запалення у хворих на синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Обстежено 60 хворих із СПКЯ (середній вік - <$E26,4~symbol С~0,2> року) та 40 здорових жінок відповідного віку. Досліджували ліпідний спектр крові, показники вуглеводного обміну, загальний тестостерон (Тзаг.), естрадіол, сексстероїдзв'язуючий глобулін (ССЗГ), C-реактивний білок (CРБ), інтерлейкін-6 (ІЛ-6), антитіла IgG до H. pylori, гомоцистеїн. Оцінку визначених показників проводили залежно від наявності або відсутності інфекції H. pylori. Встановлено, що в контрольній групі підвищений рівень антитіл IgG до H. pylori зустрічався у 17,5 % обстежених, у них спостерігалось зниження концентрації ССЗГ та підвищення рівнів CРБ і гомоцистеїну. Серед пацієнток зі СПКЯ інфекція H. pylori зустрічалась значно частіше (<$Echi sup 2 ~=~7,7>; P << 0,01), а її наявність посилювала існуючі дисліпідемію, інсулінорезистентність (ІР), гіперандрогенемію за рахунок підвищення рівня Тзаг. і зниження ССЗГ та супроводжувалась формуванням гіпергомоцистеїнемії й значним підвищенням маркерів запалення. Встановлено, що у пацієнток із СПКЯ підвищення рівня CРБ в сироватці пов'язане з наявною ІР і дисліпідемією, а збільшення рівнів ІЛ-6 - зі ступенем вираженості ІР й гіперандрогенемії. Висновки: одержані результати вказують на тісний зв'язок між СПКЯ та інфекцією H. pylori, яка посилює наявні метаболічні та гормональні порушення, притаманні СПКЯ, призводить до підвищення CРБ та ІЛ-6. Однак не можна стверджувати, що дана інфекція є новим патогенетичним фактором формування СПКЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 + Р413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського