РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720159<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Місюра К. В. 
Особливості секреції мелатоніну й серотоніну у молодих жінок із різною масою тіла та їх взаємозв'язок з розвитком інсулінорезистентності / К. В. Місюра, К. Г. Манська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 6. - С. 443-452. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Актуальність дослідження зумовлена значною поширеністю надлишку маси тіла різного ступеня серед молодого жіночого населення України та необхідністю деталізації підходів до ранньої профілактики у них гормонально-метаболічних ускладнень цих патологічних станів. Мета дослідження - деталізувати особливості балансу в системі "мелатонін - серотонін - лептин - чутливість периферичних тканин до інсуліну" у жінок молодого віку - представниць української популяції із різною масою тіла, у тому числі з урахуванням особливостей його складу. Обстежено 130 жінок, середній вік яких становив <$E28,64~symbol С~6,91> року, з екзогенно-конституційним надлишком маси тіла різного ступеня. Шляхом анкетування оцінювалась наявність порушень сну. Визначали індекс маси тіла, окружність талії; за допомогою методу біоімпедансного аналізу - склад тіла (жирову, відносну жирову, безжирову, активну клітинну маси тіла); імуноферментного методу - рівні інсулін- та лептинемії. Розраховувався індекс HOMA. Секреція мелатоніну оцінювалася за вмістом у сечі рівня його метаболіту 6-сульфатоксимелатоніну (6-СОМТ) за методом Друекса в модифікації Г. В. Зубкова; серотоніну - за флуориметричним методом В. І. Кулинського та Л. С. Костюковської. Встановлено, що у молодих жінок - представниць української популяції ступінь накопичення жирової тканини в організмі негативно корелює із рівнем серотонінемії, нічної та середньодобової екскреції 6-СОМТ з сечею; позитивно - із рівнем денної фракції екскреції 6-СОМТ з сечею. Зниження середньодобової екскреції 6-СОМТ та вмісту серотоніну у циркуляції має зв'язок зі зростанням значення індексу HOMA та рівня лептинемії. Розвиток абдомінального ожиріння у молодих жінок - представниць української популяції характеризується зниженням рівня серотоніну у циркуляції, нічної фракції екскреції 6-СОМТ з сечею за одночасного зростання денної. У разі подальшого збільшення окружності талії вищезазначені зміни поглиблюються. Висновки: зниження рівня серотоніну у циркуляції, нічної фракції екскреції мелатоніну у разі одночасного зростання денної є значущою відмінністю пацієнток із ожирінням у порівнянні із жінками з надлишковою масою тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського