РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудник О. М. 
Застосування технологій парогазових енергетичних установок з внутрішньоцикловою газифікацією твердого та рідинного видів палива у світовій енергетиці та перспективи їх впровадження в Україні / О. М. Дудник, Н. І. Дунаєвська, І. С. Соколовська // Проблеми заг. енергетики. - 2019. - № 3. - С. 37-44. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено основні показники парогазових енергетичних установок з внутрішньоцикловою газифікацією вугілля (ПГУ з ВГВ) та іншого твердого, а також рідинного палива та проаналізовано світовий досвід впровадження технологій газифікації для ПГУ в різних країнах світу. Показано основні характеристики ПГУ з ВГВ з та без уловлювання та збереження СО2. На ПГУ з ВГВ за високого електричного ККД крім електроенергії додатково одержуються цінні хімічні продукти (сірчана кислота, водень, аміак, сірка, гіпс та ін.), що значно підвищує економічність цих енергоустановок. Визначено перспективи впровадження ПГУ з ВГВ в Україні. В Україні для газифікації можна використати кам'яне вугілля Львівсько-Волинського вугільного родовища, буре вугілля Житомирської, Кіровоградської та інших областей України, а також нафтовий кокс - побічний продукт виробництва рідинних продуктів на нафтопереробних заводах (НПЗ) України. Вибір ефективної технології газифікації залежить від властивостей обраних твердого чи рідинного видів палива. Показано можливість використання первинної інфраструктури українських НПЗ, які наразі зупинені, для побудови ПГУ з ВГВ з використанням СО2 для збільшення видобування нафтогазової сировини зі збіднілих свердловин на заході України.


Індекс рубрикатора НБУВ: З374-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського