РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитрів В. 
Аналітична модель вимірювача термоанемометричного типу кінематичних параметрів двофазного пульсуючого потоку / В. Дмитрів, М. Микийчук, І. Дмитрів, Т. Дмитрів // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 80 (ч. 3). - С. 46-52. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено структурну та функціональну схеми сенсора термоанемометричного типу для вимірювання одно- та двофазних (рідина + газ) середовищ за пульсуючого характеру потоку. На базі рівняння теплового балансу отримано рівняння для моделювання температури сприймальних елементів сенсора (СЕС) залежно від споживаної потужності, характеристик матеріалу елементів сенсора, їх маси і конструкційних розмірів, теплотехнічних характеристик і кінематичних параметрів вимірювального середовища. Розглянуто процес поширення теплового потоку з внутрішнім джерелом теплоти від СЕС з радіусом поперечного перерізу rE, описаний дифенціальним рівнянням інтенсивності поширення температури з урахуванням теплопровідності вимірювального середовища і матеріалу СЕС. Моделювання температури СЕС і розподілу температурного поля у вимірювальному середовищі виконано з урахуванням коефіцієнта тепловіддачі елементів сенсора і коефіцієнта теплопровідності середовища. Інтенсивність потоку вимірювального середовища приймали від 16,7 до 58,3 г/с, залежно від діаметра корпусу сенсора розраховано середню швидкість потоку. Коефіцієнт тепловіддачі <$E alpha> був у межах від 60 000 до 130 000 Вт/(м<^>2-<^>oC) за діапазону швидкостей вимірювального середовища від 2,125 до 4,0 м/с і внутрішніх діаметрів корпусу сенсора 12, 14 і 16 мм. Наведено результати моделювання зміни температури на межі температурного поля і її віддаль від елементів залежно від швидкості потоку вимірювального середовища. Вимірювальним середовищем було молоко зі швидкістю потоку у межах 2,125 - 4,0 м/с, внутрішній діаметр корпусу сенсора 14 мм і потужність живлення 15 Вт. Температура на межі температурного поля СЕС коливалася у межах від 29,97 до 28,38 <^>oC, за зміни віддалі межі від холоднішого СЕС у межах 5,02 - 6,29 мм. Температура на межі температурних полів і віддаль межі поля від СЕС є змінною залежно від інтенсивності потоку (швидкості) вимірювального середовища і його характеристик, віддалі між елементами, потужності живлення елементів сенсора. Обгрунтована віддаль між сприймальними елементами термоанемометричного сенсора становить 10 мм.


Індекс рубрикатора НБУВ: З325-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського