РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720560<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Andrushchenko T. V. 
Gender aspects of relationship in the system of management = Гендерні аспекти взаємовідношень у системі управління / T. V. Andrushchenko, O. V. Cherednyk, R. O. Belozorova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 15. - С. 49-57. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження гендерних аспектів управління та вивчення взаємозв'язку особливостей управлінської діяльності й стилю керівництва від гендерної типізації з метою підвищення ефективності управління. Для розуміння впливу гендерних механізмів на систему управління організацією виявляється різниця в підході жінок та чоловіків до управління та керівництва. Наведені основні характеристики чоловічого та жіночого стилю керівництва, особливостей у прийнятті управлінських рішень по відношенню до роботи та кар'єри. Наукова новизна роботи полягає в подальшому розвитку теорії гендерних процесів із заcтоcуванням міждиcциплінарниx підходів при дослідженні феномена гендера не з точки зoрy взаємодій двох великих соціальних груп (чоловіків та жінок), а як соціального ресурсу організації, де чоловіки та жінки являють собою трудовий потенціал, раціональне використання якого - запорука успішного управління організацією. Соціальний потенціал, яким володіють українські жінки, може стати цінним ресурсом країни, регіону й будь-якої соціальної організації. У сучасному суспільстві ігнорується унікальний досвід управління жінок, який свідчить про наявність у них значного і маловикористаного управлінського потенціалу. Аналіз гендерних взаємодій в управлінських процесах дозволив виявити активне прагнення жінок до кар'єрного росту, досягнення успіху в індивідуальному іміджі. Однак трансформація гендерної сфери в організації відображає перевагу патріархальних відношень, що слугує перепоною у просуванні жінок в управлінській структурі і відповідно вимагає від них значних зусиль, направлених на досягнення рівних з чоловіками можливостей у галузі управління. Для забезпечення ефективності діяльності організації необхідно враховувати гендерний фактор і дотримуватися гендерної рівноваги на управлінських посадах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х819(4УКР)012 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського