РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720561<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Blikhar V. S. 
Socio-cultural and philosophical-legal dimensions of the gender identity problem = Соціокультурний і філософсько-правовий виміри проблеми гендерної ідентичності / V. S. Blikhar, I. M. Zharovska, I. O. Lychenko // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 15. - С. 58-72. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження на основі компаративістського аналізу законодавства країн європейського та пострадянського простору одного з проявів гендерної дискримінації, а саме: гендерної нерівності у сфері праці. Це передбачає послідовне розв'язання таких задач: акцентувати, якими саме засадничими нормами регламентується гендерна міжнародно-правова політика; відобразити праксеологічний вимір забезпечення рівних соціально-економічних можливостей для чоловіків та жінок на сучасному рівні; наголосити на ключовому критерії забезпечення рівності в соціокультурній сфері - рівності в політичному житті; вивчити освітній рівень жінок та можливість рівної з чоловіками самореалізації у сфері зайнятості. Автори виходять із позиції, що гендерна рівність на сучасному етапі стала пріоритетом правової політики і вагомим принципом (правової, демократичної) держави проєвропейської орієнтації. Ця політика у правовій площині характеризується передусім рівністю соціальних ролей чоловіків і жінок, подоланням гендерної ієрархічності соціальних зв'язків, у яких чоловіки зазнаки сприймаються як вищі за розумовими та фізичними здібностями істоти, їхня діяльність є найбільш значущою та пріоритетною порівняно з діяльністю жінок. Обгрунтовано, що у багатьох економічно розвинутих країнах проблема забезпечення гендера хоча й залишається актуальною, однак більшість кризових проблем у цьому напрямі знайшли своє правове регулювання. Мотивованою позицією авторів є те, що рівень освіченості, фаховості жінок не може слугувати причиною для дискримінації жінок, що нині існує в економічній та політичній сфері на пострадянському просторі. Гендерні стереотипи залишають пріоритет жінки у веденні сімейного та побутового домогосподарства, що створює значну нерівність жінок і чоловіків на ринку праці. Спеціалізовані нормативні акти у сфері гендера декларують рівність статей, при цьому трудове законодавство визначає ряд норм та гарантій, які ускладнюють працевлаштування жінок. Для покращення ситуації пропонується втілити низку заходів, у числі яких: створення та матеріальне забезпечення на державному рівні програм щодо підтримки материнства, сім'ї та дитинства; експертиза всіх нормативних та підзаконних актів щодо питання гендерної асиметрії, особливо норм трудового права; запровадження державного моніторингу стану працевлаштування та оплати праці осіб щодо дотримання принципу гендерної рівності; уведення квот на участь жінок у політичній діяльності, у роботі уряду та парламенту тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського