РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720563<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tormakhova A. M. 
Androgyny in the context of current visual fashion space: philosophical and culturological aspect = Андрогінність в контексті сучасного візуального простору моди: філософсько-культурологічний аспект / A. M. Tormakhova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 15. - С. 82-91. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - висвітлення особливостей презентації андрогінності в сучасній візуальній культурі, зокрема у моді та її філософсько-культурологічному осмисленні. Визначення провідних тенденцій, пов'язаних з нівелюванням гендерних стереотипів та відкиданням сталого поділу на фемінне та маскулінне начало пов'язане з увагою до новітніх теорій, як-от трансфемінізму. Теоретичний базис становлять праці сучасних авторів, які розвивають такі концепти, як "гендер", "гендерна ідентичність", "андрогін" та рухаються в межах теорій трансфемінізму та траснгендеризму. Філософські виміри, пов'язані з обгрунтуванням моди, окреслено провідним французьким мислителем Ж. Бодріяром. Питання взаємодії феміністичної теорії, естетики гендеру та андрогінності, що проявляються у візуальних образах, представлено в працях П. Ауслендер, Р. Крепакс. Трансформації ідеї андрогінності розглянуто в роботах Б. Ріхакової, Ф. Дж. Галарте. Проблема трансгендеризму та трансфемінізму піднімається в працях С. Страйкер, Т. Бетчер та Дж. Халберстам. Наукова новизна полягає у висвітленні основних аспектів, пов'язаних з актуалізацією андрогінності, її візуальних презентацій в моді та зв'язків із сучасним теоретичним дискурсом. Виділено ряд концептів, пов'язаних із трансформацією гендерних стереотипів. Виявлено, що логічним продовженням змін у соціумі, науці, технічному розвитку виступає актуалізація андрогінності як свободи особистості у самопрезентації та самоідентифікації. Підкреслено, що впродовж останнього століття андрогінність виступає і в якості підгрунтя для формування нових течій у теоретичному дискурсі - зокрема трансфемінізму, а також віднаходить чимало візуальних проявів у моді та фешн-індустрії. Висновки містять результати проведеного дослідження, де вказана роль андрогінності в контексті культури сьогодення як виміру особистої свободи, спрямованої на уникнення гендерних стереотипів та звичної дихотомії маскулінності та фемінності, що проявляється у сучасних візуальних практиках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського