РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vergun O. M. 
Leaves extracts of selected crops as potential source of antioxidants = Екстракти листків деяких культурних рослин як потенційне джерело антиоксидантів / O. M. Vergun, D. B. Rakhmetov, O. V. Shymanska, V. V. Fishchenko, E. Ivanisova, J. Brindza // Інтродукція рослин. - 2019. - № 4. - С. 82-88. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінити антиоксидантний потенціал листкових екстрактів чотирьох кормових рослин за умов Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Використовували суху рослинну сировину Brassica campestris L. f. annua D.C., cv. Chanita (Brassicaceae Burnett), Desmodium canadensis D. C. (Fabaceae Lindl.), Rhaponticum carthamoides (Willd.) Iljin. (Asteraceae Bercht. & J. Presl.), Sinapis alba L., cv. Karolina (Brassicaceae Burnett), зібрану в колекціях Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. 0,2 г сухої рослинної сировини екстрагували в 20 мл 80 % етанолу протягом 2 год. Загальний вміст поліфенолів в екстрактах визначали за допомогою методу, описаного у Singleton та Rossi (1965), використовуючи реагент Фоліна - Чокалтеу. Результати представлено в мг на 1 г еквівалента галової кислоти (мг ГКЕ/г). Визначення вмісту флавоноїдів проводили за методом, описаним у Shafii et al. (2017). Результати представлено в мг на 1 г кверцетин-еквівалента сухої маси (мг КЕ/г). Визначення загального вмісту фенольних кислот проводили за методом, описаним у Farmakopea Polska (1999). Результати представлено у мг еквівалента кофейної кислоти на 1 г сухої маси (мг ККЕ /г). Антиоксидантну активність зразків вимірювали з 2,2-дифеніл-1-пікрилгідразилом (ДФПГ-метод) згідно із Sanchez-Moreno et al. (1998). Також визначали антиоксидантну активність екстрактів фосфомолібденовим за допомогою методу, описаного у Prieto et al. (1999) з незначною модифікацією. Результати цих досліджень представлено в мг тролокс-еквівалента на 1 г сухої речовини (мг ТЕ/г). Експериментальні дані опрацьовано в Excel 2010. З'ясовано, що загальний вміст поліфенольних речовин досліджуваних листкових екстрактів становив від 32,43 до 73,58 мг ГКЕ/г, загальний вміст фенольних кислот - від 4,87 до 9,15 мг ККЕ/г, флавоноїдів - від 10,16 до 92,61 мг КЕ/г. Антиоксидантна активність, визначена за ДФПГ-методом, становила від 7,15 до 9,00 мг ТЕ/г, а визначена за фосфомолібденовим методом - від 77,87 до 190,64 мг ТЕ/г. Висновки: дослідження етанольних екстрактів листків чотирьох кормових рослин показало високий вміст поліфенольних речовин і флавоноїдів, що характеризує ці рослини як цінне джерело біологічно активних речовин. Одержані результати можуть становити інтерес для поглиблених фармакологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.11

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського