РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурмак Ю. Г. 
Можливі шляхи корекції деяких показників системного запалення при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу в умовах коморбідності / Ю. Г. Бурмак, Є. Є. Петров, С. І. Треумова, Т. А. Іваницька, Т. В. Козленко // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити та проаналізувати вплив комбінованого лікування із застосуванням комбінації донатора оксиду азоту та селенвмісного засобу на динаміку змін деяких показників системного запалення у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) за умов коморбідного перебігу із пептичною виразкою (ПВ) дванадцятипалої кишки (ДПК). Проаналізовано результати лікування 40 чоловіків та 29 жінок, хворих на ГХ II стадії та коморбідну ПВ ДПК (середній вік - <$E44,5~symbol С~2,8> року), з яких 32 особи одержували загальноприйняте лікування, а 37 пацієнтам додатково призначали комбінацію тівортіну аспартату та селен-активу. До початку та через місяць лікування вивчали вміст цитокінів (Цк) сироватки крові (TNF<$Ealpha>, IL-<$E1 beta>, IL-10) (імуноферментний метод), за методом спектрофотометрії визначали рівень дієнових коніюгатів (ДК), малонового діальдегіду (МДА), сумарний вміст метаболітів нітроксиду (NOX) у плазмі крові та ристоміцин-індуковану агрегацію тромбоцитів (РІАТ). За результатами проведеного аналізу показників системного запалення у вихідному дослідженні було знайдено підвищення прозапальної цитокінової активності сироватки крові, зумовленої високим вмістом переважно прозапальних ЦК (TNF<$Ealpha>, IL-<$E1 beta>) за умов оксидативного стресу (підвищення ДК, МДА), порушення функції ендотелію (зниження NOX) та підвищення маркера тромбогенного ризику (РІАТ). Знайдено негативні кореляційні зв'язки між прозапальними Цк і NOX, NOX і РІАТ та позитивні - між РІАТ і прозапальними Цк, що свідчило про їх схожість у механізмах формування знайдених порушень. Зіставлення одержаних результатів після проведеного лікування продемонструвало суттєве зниження вираженості дисбалансу Цк (TNF<$Ealpha>/IL-10, IL<$E1 beta>/IL-10) переважно за рахунок зниження TNF<$Ealpha> та IL-<$E1 beta>, зниження ліпоперекисної активності, підвищення метаболізму нітроксиду та зниження индукованої агрегації тромбоцитів. При цьому у хворих, які одержували комбіноване лікування, позитивна динаміка змін показників хронічного системного запалення була вірогідно вищою. Заключення: проведене дослідження надає змогу зробити висновок, що у хворих на ГХ і коморбідну ПВ ДПК відзначають суттєве підвищення маркерів хронічного системного запалення. При цьому вірогідно висока динаміка їх зниження спостерігається за умови включення до лікувальної програми комбінації донатора оксиду азоту та селенвмісного засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р252.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського