РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рудковська О. В. 
Аналіз проблеми забезпечення питною водою півдня Украіни / О. В. Рудковська, С. І. Шепеліна // Екол. безпека. - 2019. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати аналізу екологічного стану водних ресурсів Одеської області, зокрема Придунайського регіону. Висвітлено проблеми та можливі екологічні наслідки, до яких можуть призвести незворотні зміни у стані водних екосистем, внаслідок постійних антропогенних навантажень, негативного впливу людської діяльності та забруднень стічними водами. Разом з тим, розглянуті деякі проблеми використання водних об'єктів в якості джерел водопостачання, в розрізі постачання питної води нормативної якості. Оскільки, як свідчать дані одержані експертами екологічного управління, лимани та ріки на території Одеси зараз перебувають не в найкращому стані. А частина населених пунктів не мають доступу до якісної питної води. Тому актуальність роботи полягає в тому, що сучасний незадовільний еколого-гігієнічний стан поверхневих вод є однією з основних і найбільш гострих проблем Придунайського регіону Одеської області. Мета роботи - аналіз динаміки зміни хімічного складу води р. Дунай, в районі Вилково в період з 2012 по 2018 рр. Основні параметри вимірювали фізико-хімічними методами аналізу водних об'єктів навколишнього середовища. На основі одержаних експериментальних даних встановлена динаміка незначного росту мінералізації (в першу чергу за рахунок сульфатів та хлоридів) та йонів твердості. В цілому, вода р. Дунай (район Вилково) відповідає ГДК для водойм господарсько-побутового призначення та є надійним вирішенням проблеми водопостачання населених пунктів, які використовують воду з озер Ялпуг та Кугурлуй.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського