РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720938<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Позняков В. Д. 
Опір утворенню холодних тріщин стикових з'єднань високоміцних сталей при різних способах зварювання / В. Д. Позняков, Л. І. Маркашова, В. Д. Шелягін, С. Л. Жданов, А. В. Бернацький, О. М. Берднікова, В. М. Сидорець // Проблеми міцності. - 2019. - № 6. - С. 36-47. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо підвищення технологічної міцності (опору утворенню холодних тріщин) зварних з'єднань високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа. Експериментально досліджено вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань і на насиченість наплавленого та розплавленого основного металу дифузійним воднем. Насиченість наплавленого (за дугового і гібридного зварювання) та розплавленого (у разі лазерного зварювання) металу дифузійним воднем визначали за допомогою хроматографічного методу. Установлено, що у разі дугового зварювання в захисних газах можна обмежити вміст дифузійного водню в розплавленому металі до концентрації, яка не перевищує 0,4 мл/100 г, за рахунок підвищення швидкості зварювання з 18 до 50 м/год. За лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання високоміцних сталей з границею текучості більше ніж 600 МПа вміст дифузійного водню в розплавленому металі становить відповідно 0,07 мл/100 г і 0,2 - 0,3 мл/100 г незалежно від швидкості зварювання. Опір утворенню холодних тріщин оцінювали за загальноприйнятою методикою спеціальних технологічних стикових проб. Дослідження, виконані за допомогою методів оптичної та трансмісійної електронної мікроскопії, надають змогу визначити вплив режимів дугового, лазерного і гібридного лазерно-дугового зварювання на структуру металу зварних з'єднань та одержати детальну інформацію про розподіл щільності дислокацій. Установлено залежність рівня локальних внутрішніх напружень від структурних факторів щільності і розподілу дислокацій в металі зварних з'єднань. Показано, що за дугового і лазерного зварювання можна зменшити локальні внутрішні напруження до значень, які не перевищують 0,22 теоретичної міцності металу, якщо швидкість зварювання становитиме 50 м/год. У разі гібридного лазерно-дугового зварювання зі швидкістю 72 - 110 м/год максимальні локальні внутрішні напруження також менші за 0,22 теоретичної міцності металу. Установлено, що підвищення опору утворенню холодних тріщин у стикових зварних з'єднаннях високоміцних сталей 14ХГН2МД та N-A-XTRA-70 досягається завдяки низькій концентрації дифузійного водню в розплавленому металі та формуванню дрібнозернистої структури нижнього бейніту з рівномірним розподілом дислокацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського