РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000720960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стрільчук Л. М. 
Вираженість ендогенної інтоксикації при ішемічній хворобі серця на тлі різного стану жовчного міхура / Л. М. Стрільчук, О. О. Зімба // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 70-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Одним із провідних синдромів загального розвитку багатьох патологічних процесів виступає синдром ендогенної інтоксикації (СЕІ), зумовлений нагромадженням пошкоджувальних речовин. Останнє залежить від утворення та виведення жовчі і стану жовчного міхура (ЖМ), адже внутрішньопечінковий та внутрішньопротоковий застій жовчі, спровокований холелітіазом, стриктурами та деформаціями, клітинно-ферментними дисфункціями, погіршує видільну та детоксикаційну функцію, а персистуюче запалення збільшує кількість прозапальних речовин. Мета дослідження - оцінювання активності СЕІ за гематологічними індексами у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС, нестабільна стенокардія) з різним станом ЖМ. Обстежено 116 пацієнтів, яких за результатами гомографічного обстеження було розподілено на групи: інтактний ЖМ, сладж, холестероз та поліпи ЖМ, деформації та перегин тіла, деформації шийки та ознаки перенесеного холециститу, холелітіаз, стан після холецистектомії. На підставі гемограми визначено клітинні маркери СЕІ: індекс реактивної відповіді нейтрофільних гранулоцитів, лейкоцитарний індекс інтоксикації; лейкоцитарній індекс інтоксикації у модифікації Б. А. Рейса; гематологічний індекс інтоксикації; ядерний індекс інтоксикації; показник інтоксикації. Результати опрацьовано за допомогою методів варіаційної статистики, за рівень достовірності прийнято p << 0,05. Встановлено, що групи хворих з різним станом ЖМ суттєво розрізнялися за абсолютними значеннями лише індексу реактивної відповіді нейтрофільних гранулоцитів та обох лейкоцитарних індексів інтоксикації. Деформації шийки ЖМ, холецистит та холелітіаз на сьогодні чи в анамнезі супроводжуються активацією синдрому ендогенної інтоксикації у хворих на ІХС, що зберігається і після видалення міхура. Заключення: гематологічні маркери інтоксикації вірогідно прямо пов'язані з активністю біохімічних параметрів запалення та інтоксикації, ліпідним метаболізмом і вираженістю цитолізу, а їх наростання асоціюється з розтягненням мітрального та аортального кілець і систолічною дисфункцією. За умов мінімального вираження ендогенної інтоксикації її маркери не корелювали з параметрами запалення, а найчисельніші зв'язки спостерігалися за умов раніше перенесеного чи наявного холециститу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р413.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського