РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zimon G. 
Trade policy in the aspect of trade credit in group purchasing organizations = Торговельна політика в закупівельних групах у межах комерційного кредиту / G. Zimon, A. Ostrowska-Dankiewicz, R. Dankiewicz, V. Baranovska, I. Zelenitsa // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 1. - С. 139-148. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Питання управління фінансовою ліквідністю є актуальним для майбутнього розвитку будь-якого підприємства. На поліпшення фінансової безпеки малих підприємств позитивний вплив має співпраця в межах закупівельних груп. Визначено, що закупівельна група являє собою специфічну форму об'єднання малого і середнього бізнесу з метою здійснення спільних закупівель. Такі об'єднання успішно функціонують у багатьох країнах світу вже тривалий час, не є винятком і Польща, досвід якої може бути корисним і для України. З'ясовано, що комерційний кредит - це товарна форма кредиту, яку надають продавці для покупців шляхом відстрочення платежу за продані товари, надані послуги. Мета дослідження - аналіз і визначення ролі комерційного кредиту та управління ризиками дебіторської заборгованості в межах реалізованої торговельної політики в закупівельних групах. Розкрито особливості діяльності та акцентовано увагу на питаннях управління комерційним кредитом на польських підприємствах, які співпрацюють у закупівельних групах. Проведено моніторинг 28-ми польських торговельних підприємств, що працюють у будівельній галузі за 2014 - 2016 рр. Проаналізовано механізм впливу функціонування компанії у межах закупівельної групи на побудову конкурентної переваги. Доведено, що у багатьох країнах світу значна частина поточних потреб фінансування оборотних фондів покривається через комерційний кредит, який виступає важливим інструментом торговельної політики в межах конкурентної боротьби на ринку. Адже компанія має можливість отримання знижки на дострокове погашення зобов'язань і використання максимального терміну надання кредиту. Доведено, що комерційний кредит є найдешевшим джерелом фінансування активів компанії, а створення стратегії управління комерційним кредитом базується на політиці управління зобов'язаннями. Виокремлено 3 основні стратегії управління дебіторською заборгованістю: консервативну, агресивну і помірковану. Проведений аналіз вказує на помірковану консервативну стратегію польських компаній, що працюють у закупівельних групах і користуються знижками для дострокового погашення своїх зобов'язань перед постачальниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-18 + У9(4УКР)262.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського